fbpx

Pri požiari v istanbulskom nočnom klube zahynulo viac ako 20 ľudí

Reklama
Tureckí hasiči zasahujú pri požiari v istanbulskej štvrti Beşiktaş. Zdroj: X/HÜDA PAR TBMM

Pri utorkovom požiari budovy v tureckom Istanbule zahynulo 25 ľudí, informujú agentúry s odvolaním sa na vyhlásenie úradu istanbulského guvernéra. Turecká tlač uvádza až 27 mŕtvych. Počet obetí v posledných hodinách stúpal. Príčiny požiaru zatiaľ nie sú jasné. Polícia zadržala niekoľko osôb a vypočúva ich.

Podľa miestnej tlače požiar vypukol okolo 12:00 SEČ vo štvrti Beşiktaş v európskej časti Istanbulu. Podľa svedkov požiar vznikol v suteréne budovy, v ktorej sa nachádza nočný klub. Ten prechádzal rekonštrukciou počas pôstneho mesiaca ramadán. Hustý dym však zasiahol aj horné poschodia obytnej budovy.

Počet obetí v posledných hodinách stúpal. Podľa predchádzajúcich informácií zahynulo 15 ľudí. „Ďalších osem osôb bolo zranených, z toho sedem je vo vážnom stave,“ uviedol úrad istanbulského guvernéra vo vyhlásení.

Na mieste stále pracujú záchranári, hasiči a polícia. Požiar sa podľa tlače podarilo uhasiť. Agentúra AP informovala, že minister spravodlivosti Yilmaz Tunç uviedol, že päť osôb bolo zadržaných, aby ich polícia mohla vypočuť. Medzi nimi je aj majiteľ nočného klubu či stavebný manažér.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie