fbpx

Slovensko má nového najbohatšieho človeka. Magazín Forbes zverejnil tohtoročný rebríček svetových miliardárov

Reklama
Na snímke Elon Musk. Zdroj: Linkedin/George Georgiadis

Kým postavenie najbohatšieho človeka na planéte obhájil francúzsky kráľ luxusu Bernard Arnault, na Slovensku priniesol nový rebríček magazínu Forbes prekvapenie. Spoznali sme totiž nového najbohatšieho človeka krajiny.

Najbohatším človekom na svete je tento rok podľa rebríčka časopisu Forbes opäť Bernard Arnault. Denník majetok majiteľa podniku predávajúceho luxusný tovar LVMH vyčíslil na 233 miliárd dolárov (viac ako 216 miliárd eur). To je o 22 miliárd dolárov viac, ako mal tento Francúz podľa Forbesu vlani.

Druhým najbohatším človekom je rovnako ako vlani zakladateľ automobilky Tesla Elon Musk so 195 miliardami dolárov, nasledovaný zakladateľom Amazonu Jeffom Bezosom so 194 miliardami dolárov (viac ako 180 miliárd eur). Zoznam mapuje ľudí s majetkom v hodnote aspoň jednej miliardy dolárov.

Slovenským superboháčom kraľuje nové meno

Slovensko má v zozname dolárových miliardárov iba dvoch ľudí. Dlhodobo mu kraľoval developer a zakladateľ skupiny HB Reavis Group Ivan Chrenko. Do zoznamu sa dostal opäť, keď jeho majetok rovnako ako vlani podľa Forbesu predstavoval 1,6 miliardy amerických dolárov (1,4 miliardy eur).

Tentokrát sa však musel uspokojiť iba s druhou priečkou spomedzi svojich krajanov, keďže Slovensko spoznalo nového najbohatšieho človeka. Stal sa ním finančník Jaroslav Haščák s rodinou, ktorých majetok kontinuálne rástol posledné štyri roky, odkedy sa takmer zdvojnásobil. Vlani pritom podľa magazínu Forbes stúpol o 300 miliónov dolárov na celkových 1,8 miliardy dolárov (viac ako 1,6 miliárd eur). O 200 miliónov dolárov tak prekonal dlhodobého slovenského lídra medzi superboháčmi Ivana Chrenka.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie