fbpx

Jeden sa rútil 192 km/h, ďalší nafúkal vyše promile. Slovenské cesty zaplavili nezodpovední „motorkári“

Reklama
Na fotografiách nehody motocyklistov. Zdroj: FACEBOOK/Polícia SR - Trnavský kraj

Príchodom jari pribúdajú na cestách motorkári, ktorí majú pri dopravných nehodách menšiu ochranu, ako vodiči áut. Polícia počas posledných dní zaznamenala viacero nehôd a priestupkov motocyklistov a vyzýva na zvýšenú opatrnosť.

Trnavskí policajti riešili štyri prípady nehôd motorkárov. V prvom prípade dostal 55 ročný vodič šmyk medzi obcami Buková a Cerová. Dostal sa mimo cestu, pričom ho museli záchranári previesť do nemocnice. Bez zranení sa neobišiel ani pád 23 ročného muža, ktorý nevytočil zákrutu a so spolujazdkyňou skončili mimo cesty.

Motorkári nedostali prednosť

Policajti vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala vo štvrtok popoludní v meste Šamorín. 60 ročný vodič auta Hyundai i30 nemal dať pri vchádzaní na hlavnú cestu prednosť 40 ročnému motocyklistovi a došlo k zrážke. Motorkár utrpel viaceré zranenia, s ktorými musel byť prevezený do nemocnice,“ uvádza trnavská polícia vo svojom vyjadrení na Facebooku. U vodiča osobného auta alkohol nezistili, no zranený motorkár nafúkal 1,06 promile.

Autu sa musel vyhýbať aj motocyklista v okrese Dunajská Streda. Nedostal prednosť od 71 ročnej občianky Maďarska. „Motocyklista musel, pri snahe vyhnúť sa zrážke, náhle zmeniť smer a rýchlosť jazdy a preto spadol spolu s motorkou a svojou 43 ročnou spolujazdkyňou na zem,“ dodáva polícia s tým, že sa našťastie nikto nezranil.

Pretekári v Košiciach 

Košická polícia zaznamenala počas sviatkov vodičov, ktorí prekročili dovolenú rýchlosť o astronomické hodnoty. „V piatok (29.3.) krátko po 14.15 hodine úplne nezmyselne hazardoval so svojim život vodič, ktorý s motocyklom smeroval po ceste I/16, a to v smere od Drienovca na Turňu nad Bodvou. Rýchlosť, ktorou uháňal na svojej motorke, bola v čase merania až 192 km/h,“ informuje na Facebooku, pričom dodáva, že sa takáto rýchla jazda motorkárovi nevyplatila, keďže dostal pokutu 600 eur.

O dva dni neskôr chytili vodiča, ktorý sa rútil v Novoveskej Hute rýchlosťou 141 km/h. Za tento priestupok mu polícia udelila pokutu 800 eur.

Banskobystrická polícia vyzýva na väčšiu opatrnosť. „Snáď už ani netreba zdôrazňovať potrebu nosenia ochranného oblečenia, chráničov a prilby. Reflexné prvky sú rovnako dôležité. Vždy treba jazdiť podľa svojich schopností a zručností, prispôsobiť jazdu stavu cesty, počasiu a ďalším okolnostiam, ktoré možno predvídať,“ informuje na Facebooku. Apeluje aj na šoférov osobných áut, aby brali ohľad na spomínaných motocyklistov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie