fbpx

Pri Stupave našli zastreleného šéfa takáčovskej súkromnej bezpečnostnej služby

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: TASR/Dano Veselský)

V poli za domom na okraji Stupavy našli v sobotu večer 66-ročného muža so strelnými poraneniami, ktorým napriek snahe záchranárov na mieste podľahol.

V pondelok o tom informoval startitup.sk s odvolaním sa na bratislavskú krajskú policajnú hovorkyňu Janu Šimunkovú. Podľa jej slov policajti už začali trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.

Portál píše, že zastreleným je Daniel Černuška, niekdajší šéf B.O.B. Security, ktorú vyšetrovali pre napojenie na zločineckú skupinu takáčovcov. Policajtov privolala manželka zosnulého po tom, ako počula výstrel.

Policajná hovorkyňa Jana Šimunková nález tela portálu potvrdila. „Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Malackách v sobotu (27.04.2024) vo večerných hodinách našli v poli v blízkosti obce Stupava 66-ročného muža so strelnými poraneniami, ktorým aj napriek snahe záchrannej zdravotnej služby na mieste podľahol,“ uviedla.

Poverený príslušník polície začal trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Čo presne sa stalo preukáže až vyšetrovanie.

Priznával, že sa pozná s Kudličkom

O Černuškovi Aktuality.sk písali, keď sa priznal, že sa pozná s bosom skupiny Ľubomírom Kudličkom, s ktorým mala firma aj zmluvu. Vtedy však popieral, že by spoločnosť B.O.B. Security zabezpečovala výpalníctvo v prospech takáčovcov.

Malo to vraj fungovať tak, že ak by Kudlička zabezpečil nejakého klienta na stráženie objektov touto SBS-kou, tak by za to dostal províziu, ktorá by sa rovnala zisku z kontraktu vždy za prvý a šiesty mesiac stráženia.

„Sme mali mať províznu zmluvu, ale on keď doniesol nejakého klienta, vždy som povedal, že to je úplne nízka cena. Nikdy sme sa nedohodli,“ tvrdil v minulosti Černuška, ktorý bol zároveň bývalým riaditeľom Úradu vyšetrovania v Bratislave.

Séria záhadných úmrtí

Len nedávno ho obvinila NAKA a startitup.sk dáva jeho smrť do súvislosti so záhadnými úmrtiami Igora Smolena prezývaného Balvan či Martina Mikulca. Oboch našli obesených. V tejto súvislosti ešte spomína Františka Böhma, ktorý sa zastrelil.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie