fbpx

Pribúdajú podvodné ponuky na ubytovanie v Chorvátsku. Pozor si daj na podvodníkov

Reklama
Na snímke policajti SR v Chorvátsku. Zdroj: FACEBOOK/Polícia Slovenskej republiky

Asociácia cestovných kancelárií Slovenska upozorňuje na pribúdajúci počet podvodných ponúk na dovolenky. Podvodníci to skúšajú najviac cez sociálne siete. Desiatky ľudí takto prišli o tisíce eur, píše o tom portál spravy.rtvs.sk.

Slovenku Barboru zaujalo na sociálnej sieti ubytovanie v Chorvátsku od istej pani. „Dala nám zľavu, myslím že nejakých 200-300 eur, s tým, že sme mali mať zdarma nejaké lehátka na pláži,“ opisuje.

Ubytovanie s výraznou zľavou si všimla aj Erika, ktorá ho na rozdiel od Barbory nakoniec aj zaplatila. Stálo ju 1 600 eur.

„Poslali mi adresu kde to je, lenže keď som to pozerala cez google mapu, tak mi tam ukázalo hotel,“ hovorí pani Erika. „Zistili sme, že je to muž, ktorý má viacej falošných profilov,“ tvrdí Barbora.

Predávajúci s nimi neskôr ukončil komunikáciu a keď Erika žiadala svoje peniaze naspäť, odpísal, že jej nič nevráti. Nám napísal, že síce nič zlé nespravil, ale peniaze chce vrátiť na splátky.

„Odporúčam podať trestné oznámenie. Ak by tá škoda bola do 100-tisíc eur, v tom prípade zákon umožňuje uložiť takejto osobe trest odňatia slobody na jeden rok až 5 rokov,“ hovorí nezávislá advokátka Martina Mészáros Bariaková.

Pri výbere pozeraj na recenzie

Rastúci trend pochybných ponúk registruje aj Asociácia cestovných kancelárií Slovenska. „Hlavne na sociálnych sieťach je veľmi veľa rôznych ponúk. To sú indivíduá, ktoré ponúkajú cenovo výhodné pobyty, ktoré sa však nikdy neuskutočnia,“ skonštatoval prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr Roman Berkes.

„Ponúkajú podvodné ubytovanie, vymyslenú adresu, stiahnuté fotky, fotky nie sú ani z Chorvátska, často sú zo Španielska, Talianska, z úplne iných krajín,“ tvrdí podnikateľka v cestovnom ruchu v Chorvátsku Miriam Kelečićová.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie