Rozhodujúca famózna strela Bainoviča a Slovan s 10 víťazstvami v rade (prierez 15. kola Niké ligy)

Zdroj: FOTO TASR/Lukáš Grinaj, INSTAGRAM/ŠK Slovan Bratislava

Futbalová Niké liga pokračovala po novembrovej reprezentačnej prestávke svojím 15. kolom. Jednoznačným ťahákom bol súboj v podbrezovskej Zelpo Aréne, z ktorej si napokon tri body odviezol domov trnavský Spartak. O víťazstve zverencov trénera Michala Gašparíka rozhodla neskutočná strela z priameho kopu od stredopoliara Filipa Bainoviča.

15. kolo Niké ligy:

MFK Ružomberok – AS Trenčín 1:0

Pod Čebraťom sa hralo na rozmočenom, skutočne ťažkom teréne. Viac vyhovoval domácim, ktorý nastúpili v defenzívnom rozostavení s piatimi obrancami a chceli prvýkrát pod novým trénerom Ondřejom Smetanom zabodovať naplno. To sa im proti vytrápenému Trenčínu aj napokon podarilo, o čom rozhodol gól bývalého hráča AS Lavrinčíka.

Hostia tak nevyhrali už 6 ligových zápasov a ich forma z úvodu súťaže je nanávratne preč. Pravdou však je, že terén nedovolil rozvinúť ich pestrú kombinačnú hru, ale do konca jesene to s terénmi na našich ligových stadiónoch bude zrejme takto.

Ružomberok by sa rád pozrel do hornej šestky, urobil podstatný krok, ale stále má veľkú bodovú stratu.

Postava zápasu: Tomáš Fruhwald

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 1:2

V Zelpo Aréne sa hralo v ťažkých poveternostných podmienkach, ale trávnik bol pripravený vynikajúco. Tabuľkoví susedia si to tak mohli pokojne futbalovo rozdať. V úvode mala navrch jednoznačne Podbrezová, ktorá aj išla do vedenia v 16. minúte, keď sa po Kováčikovej prihrávke presadil Blahút. Domáci mali niekoľko ďalších streleckých pokusov, ale postupne čoraz viac herne začala pridávať aj Trnava.

Vyrovnávajúceho gólu sa dočkala v 52. minúte, keď zblízka za Ludhov chrbár pretlačil loptu Ďuriš. Horehronci hrali naďalej aktívne, mali aj šance, no Kabongo zblízka prekopol a Assinor trafil hornú konštrukciu bránku. To však už Trnava vyhrávala – v 76. minúte kopal priamy kop Bainovič a jeho projektil zastavila až sieť – prednádherný gól!

Trnava si tak upevnila 3. priečku a dokumentovala svoju úspešnosť na trávnikoch súperov.

Postava zápasu: Filip Bainovič

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 0:2

Na východe sa predviedol majstrovský Slovan, ktorý je vo vynikajúcej forme. V tomto zápase dosiahol už 10. víťazstvo v rade. Nerodilo sa však ľahko. Domáci MFK hrýzol, hral aktívne a viackrát pohrozil pred brankárom Trnovským. Aj pred michalovským brankárom Frelihom bolo viackrát horúco, ale Belasí sa presadili až v závere prvého polčasu. Najprv v 40. minúte po Zmrhalovej prihrávke napol sieť Strelec a o tri minúty sa krásnou strelou odprezentoval aj Kucka – 0:2.

Domáci sa po zmene strán hotovali niečo s výsledkom urobiť, ale Slovan si to už postrážil a je zaslúžene na čele súťaže. Michalovce stále čakajú na prvé ligové víťazstvo.

Postava zápasu: Juraj Kucka