fbpx

Primátor odvolal tretí stupeň povodňovej aktivity na území mesta

Reklama
Silný dážï zasiahol Banskú Bystricu v stredu 24. mája 2023 v èase medzi 15.30 a 16.15 h. Pod¾a Slovenského hydrometeorologického ústavu v èasti Radvaò dosiahli zrážky nadpriemerné množstvo a pohybovali sa do 29 milimetrov za hodinu. Medzi zatopenými objektmi je aj Mestský mládežnícky štadión Krá¾ová - Radvaò, kde zalialo šatòu. Na snímke primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko sa vyjadruje k aktuálnej situácii v Banskej Bystrici 25. mája 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák
Zdroj foto: TASR

Banskobystrický primátor Ján Nosko vo štvrtok k 15.00 h odvolal tretí stupeň povodňovej aktivity, ktorý po silnom prívalovom daždi v stredu (24. 5.) platil na území mesta od 16.00 h. Informovala o tom hovorkyňa primátora Dominika Adamovičová. Urobil tak vzhľadom na zlepšujúcu sa situáciu, koncu ohrozenia po prudkom daždi, a tiež poklesu hladín vodných tokov v intraviláne mesta. Navyše, nie sú hlásené žiadne hydrometeorologické výstrahy.

Stredajší prívalový dážď v Banskej Bystrici síce netrval dlho, ale spôsobil viaceré problémy. Zatopilo cesty najmä na Námestí Ľ. Štúra, Štadlerovom nábreží, Sládkovičovej či Moskovskej ulici. Vytopilo pivnicu paneláka na Jilemnického ulici a šatňu Mestského mládežníckeho štadióna Radvaň-Kráľová.

Ako Nosko zdôraznil, množstvo zrážok bolo také obrovské, že kanalizácia nedokázala odvádzať dažďovú vodu, aj napriek jej pravidelnej údržbe. „Situácia bola najkritickejšia v Radvani a na Fončorde. Na Jilemnického ulici bol poškodený asfaltový povrch okolo vpusti, a taktiež zaplavilo šatňu štadióna. Dobrá správa je, že vodu sa podarilo odčerpať a sanačné práce, ktoré začali už včera, dnes pokračujú,“ konštatoval primátor s tým, že škody budú vyčíslené v najbližších dňoch.

Podľa Adamovičovej sa následky darilo odstraňovať vďaka rýchlemu zásahu dobrovoľných hasičov, Hasičského a záchranného zboru, Banskobystrickej regionálnej správy ciest, zmluvných partnerov mesta a zamestnancov mestského úradu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie