Pohodlnejší spánok
Ľahnúť si do postele svieži a čistý je pre organizmus pozitívny impulz, ktorým sa vám môže podariť aj ľahšie zaspať. Regeneračný večerný kúpeľ podporí uvoľnenie svalov a zníženie telesnej teploty, čím docielite aj kvalitnejší odpočinok.
Nezašpiníte posteľnú bielizeň
Ak sa osprchujete večer po namáhavom dni, do postele si prenesiete menej potu a nečistôt, za čo sa poďakuje aj posteľná bielizeň, ktorú nebudete musieť tak často prať. Okrem toho je pozitívom aj lepšia hygiena obliečok.
Sprchovanie neznamená len zmytie nečistôt z tela, ale ide hlavne o reštart pre organizmus. Môžete ním znížiť únavu alebo si doplniť energiu počas rána. Výber času, kedy absolvujete sprchový proces, ovplyvní váš spánok, produktivitu počas dňa alebo kvalitu pokožky.
Hoci neexistuje univerzálny čas, kedy podstúpiť očistný rituál, oba varianty majú svoje benefity. Je len na vás, aby ste na ne prišli a vybrali si správnu chvíľu.
Fakty o sprchovaní, ktoré ovplyvňujú telo
Vplyv na kvalitu pokožky má aj dĺžka sprchy. Podľa dermatológov je ideálne sa sprchovať 5 až 10 minút. Príliš dlhé horúce sprchy môžu pokožku vysúšať a narúšať jej ochrannú bariéru.
Sprchovanie môže mať podobný efekt ako meditovanie. Počúvanie zvuku tečúcej vody v uzavretom priestore, v ktorom sme len sami môžu eliminovať stres a zlepšiť náladu.
Po absolvovaní sprchy je vhodné dopriať pokožke hydratáciu do 3 minút. Vlhká pokožka totiž lepšie vsiakne do seba hydratačný krém, ktorý zabraňuje vysúšaniu.
Ranná sprcha vás nabudí do nového dňa, večerná naopak pripraví na pokojný a kvalitný spánok. Pokiaľ pri sprchovaní trpíte pre citlivú pokožku, pracujete v prašnom prostredí alebo si radi zašportujete vo večerných hodinách, výhodnejšou alternatívou je aj nočná sprcha.