fbpx

Ropa: Ceny ropy klesli

Reklama
Zdroj foto: Pexels

Ceny ropy v pondelok ráno klesli pre obavy zo spomalenia hospodárskeho rastu, pričom cena WTI sa prepadla pod hranicu 70 USD za barel.

Pozornosť trhu sa teraz zamerala na ďalšie ekonomické údaje z USA a Číny tento týždeň vrátane údajov o priemyselnej výrobe a maloobchodnom predaji v oboch krajinách, ktoré naznačia stav ich ekonomík.

Nedávne údaje totiž odhalili, že ekonomické podmienky v USA a Číne, dvoch najväčších svetových spotrebiteľov ropy, sa zhoršujú. To vyvolalo obavy, že dopyt po rope sa tento rok bude zotavovať pomalšie, než sa očakávalo, čo bude mať vplyv na ceny.

Aj posilnenie dolára, ktorý sa zotavil z viac ako ročných miním, vyvíja tlak na ceny ropy. Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v júni sa v pondelok o 7.36 h SELČ predával po 69,91 USD (64,18 eura). To bolo o 13 centov alebo 0,19 % menej ako v predchádzajúci týždeň na konci obchodovania.

Cena júlového kontraktu na severomorskú ropnú zmes klesla o 16 centov alebo 0,22 % na 74,01 USD za barel.
(1 EUR = 1,0892 USD)

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie