fbpx

Rusko „mimoriadne tvrdo“ zasiahne voči akýmkoľvek útokom na svoje územie

Reklama
WA 58 - Ruský minister obrany Sergej Šojgu gestikuluje poèas návštevy velite¾ského stanoviša v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny v piatok 19. mája 2023. Šojgu si vypoèul hlásenia od velite¾stva skupiny, ktoré ho informovalo o súèasnej situácii, krokoch nepriate¾a a bojových misách ruských vojakov v hlavných taktických oblastiach. Šéf ruského rezortu obrany niektorým vojakom udelil štátne vyznamenania. FOTO TASR/AP In this photo taken from video and distributed by Russian Defense Ministry Press Service on May 19, 2023, Russian Defense Minister Sergei Shoigu speaks as he inspects a command post of one of the formations of the Vostok group of Russian troops in the Zaporizhzhia direction at an undisclosed location of Ukraine. (Russian Defense Ministry Press Service via AP)
Zdroj foto: TARS

Moskva bude „mimoriadne tvrdo“ reagovať na útoky na ruské územie, upozornilo v stredu ruské ministerstvo obrany. Ruské delostrelectvo a stíhačky museli začiatkom týždňa zasahovať proti ozbrojenej skupine, ktorá do pohraničnej Belgorodskej oblasti prenikla z Ukrajiny.

„Budeme pokračovať v promptných a mimoriadne tvrdých reakciách na takéto akcie ukrajinských militantov,“ uviedol ruský minister obrany Sergej Šojgu vojenským predstaviteľom krajiny, ako vyplýva z vyjadrení zverejnených rezortom obrany v Moskve v deň, keď uplynulo 15 mesiacov od začiatku ruskej vojenskej agresie voči susednej Ukrajine.

Podľa britskej vojenskej rozviedky zatiaľ nie je možné presne určiť, aké diverzné skupiny prenikli z Ukrajiny na ruské územie. Infiltráciu svojich ozbrojencov na ruské územie predtým ohlásila tzv. Légia Sloboda Ruska – dobrovoľnícka jednotka údajne bojujúca na strane Ukrajiny. Podľa bojovníkov légie tento výpad na ruské územie uskutočnili spolu s tzv. Ruským dobrovoľníckym zborom. Moskva pripisuje vinu za útok Kyjevu, ktorý však akúkoľvek zodpovednosť odmietol.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie