fbpx

Rusko pri vzdušnom útoku zasiahlo vojenské zariadenie na západe Ukrajiny

Reklama
WA 1 Kyjev - ¼udia kráèajú okolo obytnej budovy, ktorú zasiahol dron poèas noèného útoku ruskej armády v Kyjeve v nede¾u 28. mája 2023. Kyjev v noci na nede¾u èelil najväèšiemu dronovému útoku od zaèiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Ukrajinské vzdušné sily v príspevku na sociálnej sieti Telegram vyhlásili, že sa im podarilo zostreli 52 z celkových 54 dronov Šáhid iránskej výroby. Starosta Kyjeva Vitalij Klièko zároveò potvrdil, že pri útoku prišiel o život jeden civilista, 41-roèný muž. Zranenia utrpeli ïalšie tri osoby. Ruská armáda zaútoèila na ukrajinskú metropolu pri príležitosti Dòa Kyjeva. FOTO TASR/AP People pass by an apartment building damaged by a drone during a night attack in Kyiv, Ukraine, Sunday, May 28, 2023. Ukraine's capital was subjected to the largest drone attack since the start of Russia's war, local officials said, as Kyiv prepared to mark the anniversary of its founding on Sunday. (AP Photo/Vasilisa Stepanenko) *** Local Caption *** èinžiak bytovka
Zdroj foto: TASR

Ruské útoky v noci na pondelok zasiahli vojenské zariadenia v Chmeľnickej oblasti na západe Ukrajiny. Informovala o tom miestna samospráva. Je to zriedkavé priznanie Ukrajiny, že Rusko zasiahlo vojenský cieľ.

„Ruskí vojaci zasiahli niekoľko lokalít vrátane jednej vojenskej v Chmeľnickej oblasti,“ uviedla samospráva na sociálnej sieti Telegram. Zásah dostali sklady paliva, maziva, munície a päť lietadiel. Tie teraz nefungujú a je nutné opraviť aj ranvej. Záchranári stále bojujú s požiarom, ktorý tam vypukol.

Chmeľnická oblasť na západe Ukrajiny leží v značnej vzdialenosti od frontovej línie. Rusko vyslalo v noci na pondelok na Ukrajinu 40 riadených striel a asi 35 dronov, ukrajinská protivzdušná obrana dokázala zostreliť 37 striel a 29 dronov Šáhid iránskej výroby. Trosky z nich dopadli na niekoľko štvrtí v Kyjeve a v Kyjevskej oblasti. Nikto nezahynul ani neutrpel zranenia.

V Odese trosky zo zostreleného samovražedného dronu zasiahli prístav. Vypukol požiar, ktorý rýchlo uhasili. Prístav je kľúčový pre vývoz ukrajinských obilnín do sveta a nie je jasné, či ho škody ohrozia. Ukrajina môže exportovať obilniny a ďalšie potravinové produkty len cez prístavy v Odeskej oblasti, ako to stanovuje dohoda medzi Ruskom a Ukrajinou sprostredkovaná Tureckom a OSN.

Zostrelená bola aj ruská raketa nad západnou Ľvovskou oblasťou. Padajúce trosky spôsobili požiar hospodárskej budovy a traktora, ktoré zhoreli. Nikto nezahynul ani nebol zranený.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie