fbpx

Rusko tvrdí, že Ternopile a Petropavlivke zasiahlo sklady zbraní a munície

Reklama
Zdroj foto: president.gov.ua

Moskva v nedeľu oznámila, že ruské sily zasiahli sklady zbraní a munície aj miesta dislokácie ukrajinských vojakov v meste Ternopiľ na západe a obci Petropavlivka na východe Ukrajiny.

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ozbrojené sily útočili vysoko presnými zbraňami dlhého doletu „na miesta dislokácie ukrajinských ozbrojených síl“. Zasiahnuté boli podľa rezortu všetky ciele vrátane tamojších „skladov munície, zbraní a vojenského vybavenia“, ktoré Ukrajine dodali západné krajiny.

Mesto Ternopiľ sa stalo v noci na nedeľu terčom ruského ostreľovania. Toto mesto je domovom elektro-popovej dvojice Tvorchi, ktorá prezentovala Ukrajinu na tohoročnej pesničkovej súťaži Eurovízia, pričom Rusko ho ostreľovalo práve počas finále tejto súťaže. Ukrajinské úrady dosiaľ v súvislosti s týmito útokmi informovali o dvoch zranených osobách a nespresnených škodách na viacerých budovách a autách.

„Naše mesto… bolo bombardované Ruskom, zatiaľ čo my sme na pódiu Eurovízie spievali o našich srdciach z ocele, (našej) nezdolnosti a vôli,“ napísala na sociálnych sieťach skupina Tvorchi, ktorá svoje vystúpenie v súťaži venovala „všetkým ukrajinským mestám, ktoré sú denne ostreľované“.

Víťazkou 67. ročníka pesničkovej súťaže Eurovízia, na ktorej sa Rusko už druhý rok po sebe nemohlo zúčastniť z dôvodu invázie na Ukrajine, sa v noci na nedeľu stala švédska popová speváčka Loreen.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie