fbpx

Rusko tvrdí, že v Belgorodskej oblasti bolo zlikvidovaných vyše 70 „teroristov“

Reklama
KK24 Bachmut - Ukrajinskí tankisti sa pozerajú na cestu smerom k svojim pozíciám pri Bachmute na Ukrajine 23. mája 2023. FOTO TASR/AP Ukrainian tankers look on as they ride along the road towards their positions near Bakhmut, Donetsk region, Ukraine, Tuesday, May 23, 2023.(AP Photo/Efrem Lukatsky)
Zdroj foto: TASR

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že ruské ozbrojené sily odrazili a následne zlikvidovali skupinu militantov a vojenskej techniky, ktorá do Belgorodskej oblasti na juhozápade Ruska prenikla zo susednej Ukrajiny.

„Počas protiteroristickej operácie boli nacionalistické formácie zablokované a zničené leteckými údermi a delostreleckou paľbou,“ uviedlo v utorok ruské ministerstvo obrany vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra AFP.

Zvyšná časť „nacionalistov“ bola zatlačená na ukrajinské územie, kde boli ostreľovaní, až kým neboli úplne „zlikvidovaní,“ píše sa vo vyhlásení. O život prišlo „viac ako 70 ukrajinských teroristov, štyri bojové obrnené vozidlá a päť pick-upov,“ uviedlo ministerstvo obrany.

AFP podotkla, že ide o prvé vyhlásenie ministerstva obrany k incidentu v Belgorodskej oblasti, kde od pondelka prebiehali boje. Britská vojenská rozviedka vo svojej zvodke z utorka píše, že zatiaľ nie je možné presne určiť, aké diverzné skupiny prenikli z Ukrajiny na ruské územie.

Pripomenula, že infiltráciu svojich ozbrojencov na ruské územie predtým ohlásila Légia Sloboda Ruska – dobrovoľnícka jednotka údajne bojujúca na strane Ukrajiny. Podľa bojovníkov légie tento výpad na ruské územie uskutočnili spolu s Ruským dobrovoľníckym zborom.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie