fbpx

Šéfka komunikácie ministerstva kultúry prišla s novým zistením. Na protestoch si všimla falošných mesiášov a satanizmus

Reklama
Príspevok Petry Demkovej na Facebooku. Zdroj: Facebook/Petra Demková

Petra Demková, bývalá asistentka ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej, objavila spojitosť medzi protestami a satanizmom. Doktorka teológie a súčasná riaditeľka komunikačného odboru ministerstva kultúry píše na sociálnej sieti o okultných rituáloch.

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová odvolala minulý týždeň dve riaditeľky kultúrnych inštitúcií, ktoré patria pod pole pôsobnosti rezortu. Zuzana Liptáková, riaditeľka Medzinárodného domu umenia pre deti BIBIANA, musela z funkcie odísť bez toho, aby jej to ministerka vysvetlila. Na jej miesto dosadila ekonómku Petru Flach.

O tom, že obe šéfky končia, sa dozvedeli zamestnanci z médií. Na situáciu okamžite reagovala verejnosť aj iniciatíva Otvorená kultúra. V Bratislave sa 28. marca konal občiansky protest. Ten si všimli mnohí a pre niektorých sa stal zdrojom konšpirácií, uvádza portál interez.sk.

„My, zamestnanci BIBIANY, medzinárodného domu umenia pre deti, nesúhlasíme s okamžitým odvolaním Zuzany Liptákovej z postu riaditeľky. Stojíme za ňou. Žiadame Ministerstvo kultúry SR o vysvetlenie,“ uviedli zamestnanci, ktorí sa postavili za Zuzanu Liptákovú.

Aktivitu zaregistrovala hovorkyňa ministerstva kultúry Petra Demková, ktorá v proteste objavila prvky okultizmu. Na sociálnej sieti uviedla: „Inak včera na tom proteste pred Bibianou (proti ministerke) títo slušnoľudia robili okultné rituály. Pozrite video a k tomu popis – že čo to robia.“ Upozornila tak na gestá, ktoré urobili protestujúci.

Detaily doplnila aj v komentároch. „Tá baba čo stojí pred autorom videa na zemi je “prijímateľ”. Ten čo uzemňuje, čo prijíma, aby davu bolo niečo zobrané a niečo dané.“

„Preto bdejte, lebo nepoznáte dňa ani hodiny,“ píše. „Lebo vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených,“ dodáva v komentároch.

Na Demkovú podľa tyzden.sk reagoval aktivista Ján Benčík. „Ide o happening s tromi gestami. Prvé gesto – gesto smútku, dávame si ruky pod oči ako symbol stekajúcich sĺz, druhé – zakrytie úst, znak umlčania a tretie gesto – držanie za ruky ako znak solidarity.“

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie