fbpx

SHMÚ varuje pred povodňami, pre okresy Myjava a Senica vydal výstrahu 3. stupňa

Reklama
Zdroj foto: facebook/KRPZTT

Meteorológovia varujú pred povodňami z trvalého dažďa na severozápadnom a celom strednom Slovensku. Tretí stupeň povodňovej aktivity bol dosiahnutý v stanici Vrbovce, tok Teplica. Pre okresy Myjava a Senica platí preto predbežne výstraha do 13.00 h. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe.

„Vzhľadom na spadnuté, predpokladané zrážky a nasýtenosť povodí očakávame výrazný vzostup vodných hladín s možnosťou dosiahnutia stupňov povodňovej aktivity,“ upozornili. Meteorológovia zároveň predpokladajú výskyt sprievodných povodňových javov aj mimo tokov.

Výstrahy druhého stupňa pred povodňami platia pre okresy Čadca, Trnava, Nové Mesto nad Váhom, Ružomberok, Liptovský Mikuláš a Žilina – Rajčanka. Ďalšie, prvostupňové výstrahy platia pre zvyšné okresy na strednom Považí, hornom Považí a Liptove, Orave, hornej Nitre a hornom Hrone a tiež v okresoch Skalica, Malacky, Bratislava, Senec, Pezinok, Kysucké Nové Mesto, Zlaté Moravce, Veľký Krtíš, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava a Gelnica. Vývoj hydrologickej situácie bude SHMÚ priebežne aktualizovať.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie