fbpx

Skyslo ti v chladničke mlieko? Možno netušíš, akého skvelého pomocníka máš doma!

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: Unsplash

Ostala ti v chladničke otvorená nedopitá krabica mlieka? Po niekoľkých dňoch, keď si k nej čuchneš, sa ti z arómy rozhodne skriví tvár. Bežný človek chytí a vyleje skysnuté mlieko do odpadu. Vedel si, že ho vieš zužitkovať v domácnosti?

Hoci má trvanlivé mlieko v názve dlhú „výdrž“, neplatí to pre už načatú krabicu. Pokiaľ zabudneš, že si ju pár týždňov dozadu otvoril, spustia sa v mlieku procesy, ktoré ho zmenia na nie príliš chutnú lahôdku.

Kyslé mlieko určite nevylievaj, ba práve naopak, v domácnosti má všestranné využitie. Poradí si s toaletou, pomôže stvrdnutej pokožke a ideálne je aj do receptov.

Šperky budú ako nové

Nánosy vodného kameňa sú nepekným estetickým prvkom aj tej najkrajšej toalety. Zbaviť sa ich môžeš prírodným spôsobom, napríklad práve použitím kyslého mlieka. Stačí, keď ho naleješ do záchodu a necháš čo najdlhšie pôsobiť, píše portál idnes.cz.

Ideálne je, keď hodinu či dve nebudeš toaletu splachovať. Po uplynutí tejto doby dočisti vodný kameň štetkou a uvidíš, že pustí aj z tých najmenej prístupných miest. Rovnaký postup je možné použiť aj na čistenie drezu alebo vodovodných batérií.

Kyslý nápoj príde vhod aj ako prostriedok na očistenie šperkov zo zašlého striebra. Pozbieraj všetky prstienky, náramky aj retiazky a ponor ich do misky s kyslým mliekom. Nechaj ich v mliečnom kúpeli cez noc, na ďalší deň dočisti staršou kefkou na zuby a opláchni. Budú ako nové.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie