fbpx

Sládkovičova Marína sa dočkala úchvatného knižného spracovania

Reklama
Nové knižné spracovanie diela Marína (Zdroj: Luxusná knižnica)

Najdlhšiu ľúbostnú báseň na svete nájdu čitatelia v 200-stranovom vyhotovení s ilustráciami slovenského výtvarníka Martina Augustína.

Ikonické dielo Andreja Sládkoviča Marína vychádza v podobe výpravnej publikácie v limitovanom počte 300 kusov. Grafickú podobu dodala dielu dizajnérka Barbara Baloghová. Doslov napísala Daniela Hroncová Faklová.

„Zamýšľa sa v ňom nad dielom Sládkoviča, prináša rôzne zaujímavosti z jeho života a prezrádza, kto bol skutočnou Sládkovičovou láskou,“ dodáva vydavateľ. Súčasťou kompletu je okrem knihy aj originálna grafika Augustína, pričom je možné vybrať si z dvoch verzií.

Vďaka QR kódu v publikácii si priaznivci poézie môžu pozrieť video s prednesom vybraných veršov v podaní Františka Kovára. Autorom portrétu Sládkoviča v knihe je Karol Felix.

Andrej Sládkovič (1820 – 1872), vlastným menom Andrej Braxatoris, bol slovenský básnik, kňaz, kritik a prekladateľ, jeden z najvýznamnejších predstaviteľov štúrovskej generácie. Sládkovičova poézia sa vyznačuje hlbokým citom pre krásu prírody, lásky a domova. Marína, ktorú napísal v roku 1844 (publikovaná v roku 1846), je najrozsiahlejšou ľúbostnou básňou na svete (s 2900 veršami). Považuje sa za vrchol Sládkovičovej tvorby a za ústredné dielo slovenského romantizmu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie