Šláger na Spiši si vzali pre seba Popradčania, Zvolen s novým trénerom Russellom vyrovnával sekundu pred koncom (súhrn 39. kola Tipos extraligy)

Na snímke radosť hráčov Banskej Bystrice po góle v zápase 39. kola hokejovej Tipos extraligy medzi HK Nitra a HC ‘05 Banská Bystrica 26. januára 2024 v Nitre. Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

V piatkovom 39. kole Tipos extraligy si hokejové zbrane skrížili mužstvá z absolútneho čela tabuľky. V Spiš Aréne boli napokon úspešnejší Popradčania, ktorí vyhrali po predĺžení 4:3 a znížili tak stratu na 1. miesto na 4 body. Situácia sa zamotáva aj na spodku tabuľky, kde sa nemienia zmieriť s osudom hráči Humenného, ktorí senzačne vyhrali v Michalovciach vysoko 5:1.

39. kolo Tipos extraligy:

HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 3:4 pp.

Spomínaná bitka dvoch najúspešnejších mužstiev tabuľky sa odohrávala pred vypredaným hľadiskom (4 300 divákov). Do vedenia išli domáci po nenápadnej, no presne mierenej strele, ktorej autorom bol Hamráček. Podtatranci následne skóre otočili. Dmowského gól bol šťastný, padol od korčule domáceho obrancu. Betker sa presadil presnou strelou a Záborský skóroval lišiacky spoza bránky. Domáci nevešali hlavy a síce Merežkov presný zásah neplatil, predsa vyrovnali, po presných zakončeniach Burgessa s Archambaultom. V predĺžení v čase 63:17 preukázal svoju rutinu Svitana, načasoval prihrávku pre Coultera, ktorý zblízka prekonal Melicherčíka. Výborný hokej!

HC Slovan Bratislava – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1

Slovan už hlasno klope na postavenie v hornej polovici tabuľky. Aktuálne stráca na 6. Banskú Bystricu už len 5 bodov. Proti Liptákom zverenci trénera Petra Oremusa vyhrali, síce sa poriadne nadreli. Do vedenia išli hostia, v 34. min. prekonal brankára Godlu J. Sukeľ. Už o chvíľu však prepálil Krasikova presnou strelou Sersen a víťazný gól zaznamenal v 40. min. legionár Poiriér. V samom závere pečatil víťazstvo Slovana do prázdnej bránky Šille. Liptovský Mikuláš sa prepadol na 10. miesto s 59 bodmi.

HKM Zvolen – HC Mikron Nové Zámky 4:3 pp.

Na lavičke HKM stál premiérovo tréner Jamie Russell. Jeho zverenci výborne odohrali 1. polovicu zápasu, po ktorej viedli 2:0 po presných zásahoch novica Fortina a Hecla. V závere prostrednej tretiny však doslova vybuchol brankár Kupsky, ktorý inkasoval po zakončeniach Fafráka so Stupkom. A keď v 50. min. predviedol krásne sólo obranca hostí Mamčics, razom hostia viedli. Lenže sekundu (!) pred záverečnou sirénou prepasíroval puk za brankára Kantora R. Bondra a išlo sa do predĺženia. V ňom v presilovke strelil svoj 2. gól v zápase Fortin a preukázal, že bude dozaista cennou posilou mužstva.

HK Nitra – HC ´05 Banská Bystrica 3:5