fbpx

Slováci hrajú prípravný zápas proti Rakúsku. Tréner Calzona: Nejde o body, ale hráme za našu krajinu

Reklama
Na snímke vľavo tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona, vpravo tréner rakúskej futbalovej reprezentácie Ralf Rangnick. Zdroj: TASR - Martin Baumann, Jakub Kotian

Slovenskú futbalovú reprezentáciu čaká marcový prípravný dvojzápas. V sobotu 23. 3. 2024 sa na bratislavskom Tehelnom poli stretnú s Rakúskom. V utorok 26. marca 2024 následne v Osle proti domácemu Nórsku v kádri s fenomenálnym útočníkom Haalandom. V 1. zápase proti Rakúsku s úvodným výkopom o 18.00 h bude náš reprezentačný tréner, Talian Francesco Calzona veriť v podstate overenej zostave, aj keď na tlačovej konferencii prízvukoval, že šancu dostanú aj doteraz menej vyťažovaní hráči kádra.

Postup na júnové Euro 2024 v Nemecku máme vo vrecku, a tak sa spomínaným dvojzápasom začína príprava na šampionát. Hráči by mali výkonmi presvedčiť trénera, ktorý už patrí aj talianskemu SSC Neapol, že si nomináciu zaslúžia. Rakúsko je pritom súper, ktorý nás dozaista preverí, síce mu chýba jeho najväčšia hviezda – zranený stopér Alaba z Realu Madrid.

„Rakúsko získalo v predošlej kvalifikácii 19 z 24 bodov. Sú veľmi dobre organizovaní, majú skvelého trénera. Ralf Rangnick za krátky čas vtlačil mužstvu svoju pečať. Podľa môjho mienenia môžu byť v júni v Nemecku príjemným prekvapením šampionátu. My ešte nie sme na ich úrovni, ale chceli by sme sa tam dostať. Samozrejme, proti Rakúsku a rovnako ako v Nórsku dostanú zápasovú šancu aj tí hráči, ktorí možno nedostali toľko herného priestoru v kvalifikácii,“ začal Francesco Calzona.

Náš reprezentačný kouč sa musí počas marcového zrazu zaobísť bez viacerých tradičných hráčov – chýbajú mu útočníci Polievka so Schranzom, no ešte väčší je lazaret na stopérskych postoch. Tam chýbajú Škriniar, Vavro, Valjent a taktiež Šatka. Takže pred Francescom Calzonom je veľký bolehlav, ako poskladať stred obrany. Novicmi na týchto postoch sú Trnavčan Kóša a Podbrezovčan Bartoš. Obaja sú však neskúsení. Takisto ako ďalší strední obrancovia v kádri Nemčík s Obertom.

 (Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie