fbpx

Slovenskí futbalisti budú čeliť Walesu. Podarí sa im naladiť víťazne na európsky šampionát? 

Reklama
Slovenských futbalistov čaká posledná previerka pred blížiacim sa EURO 2024. Na trnavskom Štadióne Antona Malatinského vyzvú v nedeľu 9. júna Wales. Zdroj: X/DisidentGamer, TASR/Pavel Neubauer

Slovensko sa pripravuje na blížiace sa futbalové EURO 2024. Nastúpia proti Walesu. Pre Slovákov ide o druhý a zároveň aj posledný prípravný duel pred ME vo futbale 2024 v Nemecku. Predtým v stredu zdolali San Maríno jasne 4:0. Informuje sportnet.sme.sk.

Slováci uzavrú prípravu v nedeľu o 20:45 h na Štadióne Antona Malatinského v Trnave proti Walesu a v tomto stretnutí už budú v kádri iba hráči, ktorí pocestujú na záverečný turnaj. Podarí sa im naladiť víťazne na európsky šampionát?

Wales určite nebude ľahkým súperom a navyše sa na tohtoročnom európskom šampionáte nepredstaví, takže môže bez problémov hrať v plnej sile a bez akéhokoľvek tlaku. V jeho prospech hovoria aj vzájomné zápasy so Slovenskom.

Z posledných piatich zápasov vyhral tri, raz sa zrodila remíza a v jednom prípade (ešte v októbri 2006) zvíťazili Slováci.

Tentokrát je však situácia iná. Naši reprezentanti sa pod trénerom Calzonom prezentujú dobrými výkonmi a v kádri je množstvo kvalitných hráčov. Sokoli budú mať aj výhodu domáceho prostredia, a tak je najvyšší čas prelomiť takmer 18-ročné čakanie na výhru s Walesom.

EURO 2024 sa hrá od 14. júna do 14. júla. Slováci vstúpia do šampionátu v pondelok 17. júna o 18. 00 h, keď v skupine E vyzvú favorizované Belgicko.

Potom ich čakajú aj súboje proti Ukrajine (21. jún o 15.00 h) a Rumunsku (26. jún o 18.00 h).

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie