fbpx

Smer si drží prvenstvo, SNS sa nedarí, Matovič bojuje o prežitie (prieskum)

Reklama
Snímka z tlačovej konferencie. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Aj keď sú prvé mesiace novej vlády Roberta Fica dramatické a sprevádzajú ich protesty a petície, preferencie politických strán zostávajú stabilné. Pred bránami parlamentu by zostali SNS, Aliancia, Sme rodina aj Demokrati, ukazuje najnovší prieskum.

Ak by sa parlamentné voľby konali v marci, Smer by získal vyše 23 percent. Za ním by nasledovali hnutie Progresívne Slovensko a strana Hlas. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N.

Prvé tri miesta by si podelili Smer, PS a Hlas. Smer by volilo 23,4 percenta opýtaných, PS 20,8 percenta a Hlas by získal 17,1 percenta. Naopak, pred bránami parlamentu by zostali SNS, Aliancia, Sme rodina aj Demokrati. Prieskum realizovala agentúra od 12. – 16. marca 2024 na vzorke 1 038 respondentov.

Vo februári boli výsledky prieskumov podobné

Voľby do Národnej rady (NR) SR by vo februári vyhral Smer-SD so ziskom 24 percent hlasov voličov. Nasledovalo by PS s 22,6 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu Na hrane v TV Joj. Konal sa od 5. do 12. februára na vzorke 1000 respondentov.

Tretí v poradí by skončil Hlas-SD, získal by 14,5 percenta. Nasledovalo by KDH s 8,2 percenta. Do parlamentu by sa vo februári dostali aj SaS (6,2 percenta) a SNS (5,3 percenta)

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie