fbpx

VIDEO: Izrael prevzal kontrolu nad nemocnicou Šífa a zabil niekoľko ozbrojencov Hamasu

Reklama
Ilustračné foto. Palestínčania odchádzajú z Pásma Gazy pred izraelskými útokmi. Zdroj: X/Wafa News Agency - English

Izraelská armáda oznámila, že prevzala kontrolu nad nemocnicou Šífa v Gaze. Pri operácii bolo zabitých niekoľko ozbrojencov Hamasu a zadržaných 80 podozrivých. Izraelské médiá tiež informovali, že izraelský vojnový kabinet v pondelok schválil vyslanie delegácie do Kataru, aby pokračovala v rokovaniach o prímerí.

Izraelská armáda označila svoj zásah v nemocnici v meste Gaza za „presný“ a uviedla, že nariadila svojim jednotkám postupovať „opatrne“ a prijať opatrenia na ochranu pacientov, civilistov a zdravotníckeho personálu.

Armáda uviedla, že podľa správ izraelskej spravodajskej služby sa v nemocnici preskupilo hnutie Hamas, ktoré Západ považuje za teroristickú organizáciu, a opäť ju využíva na prípravu útokov na Izrael.

Izrael zasiahol v tomto zdravotníckom zariadení ešte v novembri. Niekoľko dní trvajúci zásah vtedy vyvolal medzinárodnú vlnu kritiky, najmä zo strany arabských predstaviteľov a predstaviteľov OSN, za podmienky, v ktorých pacienti v nemocnici prežívali a umierali. Izrael objavil pod nemocnicou tunely, ktoré podľa neho využívalo hnutie Hamas.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie