Ich cieľom je hrať čo najdlhšie a zabezpečiť, aby ich vystúpenia boli čo najlepšie, aby si publikum po každom koncerte povedalo „Wow!“ a chcelo prísť znova. Ak toto funguje, potom podľa neho nie je žiadny problém.
Práve počas pandémie COVID-19 si Igor Timko najviac užil čas so svojimi deťmi. Jeho manželka Silvia geniálne zariadila apartmán v Tatranskej Lomnici, odkiaľ Timko aj deti vyučovali a študovali online. Jedine Silvia musela každé štyri dni v skafandri ísť do nemocnice, kde je prednostkou kliniky.

Timko s úsmevom priznáva, že hoci si to jeho žena „vyžrala“, boli jej za tento nápad vďační. Ich vzťah s deťmi, v tom čase šesťročným Jakubom a štrnásťročnou Ivankou, bol už predtým dobrý, no v tomto období sa ešte viac prehĺbil.
Sám Timko pochádza zo štyroch súrodencov, ktorí tvoria jadro kapely. On sám sa uspokojil s dvoma deťmi, aj keď s úsmevom spomína na nedávne stretnutie s raperom Porsche Boyom z Michaloviec. Keď ho uvidela jeho manželka, spýtala sa ho, či pred sedemnástimi rokmi nehrali v Sečovciach, pretože raper vyzerá „jedna ku jednej“ ako on, len má vlasy.
Kniha Rastislava Maďara a osveta v Afrike
V knižnom rozhovore s Magdou Snížkovou sa Rastislav Maďar, ktorý je okrem iného aj špecialistom na cestovnú a tropickú medicínu, delí o svoje zážitky z humanitárnych misií v rozvojových krajinách. Opisuje stretnutia s obyvateľmi najchudobnejších častí Afriky, ktorí často nepoznajú ani svoj dátum narodenia, nikdy predtým nevideli belocha a nevnímajú čas rovnako ako civilizovaný svet. To predstavuje obrovskú výzvu pre lekárov pri dávkovaní liekov.
Maďar uviedol, že ak im povedia, aby si brali lieky každých šesť hodín, domorodci nerozumejú. Rozlišujú totiž len ráno, poludnie a večer. Riešenie našli v kreatívnom prístupe: na vrecká s liekmi natlačili malé slniečko, veľké slniečko a mesiac, pričom čiarka znamenala jednu tabletu.
Igora Timka, ako hudobníka, mimoriadne zaujalo, ako sa humanitárnym pracovníkom podarilo šíriť osvetu medzi týmito negramotnými ľuďmi. Poučenia o prevencii AIDS a ďalších infekčných a parazitárnych ochorení si domorodci zhudobnili a spievajú ich počas svojich týždenných osláv. Týmto spôsobom si ich lepšie zapamätajú a riadia sa nimi v každodennom živote.