fbpx

Šokujúci nález na pláži: Dovolenkár objavil tonu KOKAÍNU v Severnom mori

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: Pexels/MART PRODUCTION, Unsplash/Denys Nevozhai

Na pláži nemeckého ostrova Borkum v Severnom mori objavil dovolenkár ešte v apríli niekoľko podozrivých vriec zviazaných so záchrannou vestou. Po privolaní polície bolo zistené, že vrecia obsahujú celkovo tonu kokaínu. Miestna prokuratúra vo štvrtok informovala, že ide o jeden z najväčších nálezov drog na pobreží Severného mora v Dolnom Sasku za posledné roky, informuje TASR.

Prokuratúra v Aurichu označila tento nález za výnimočný vzhľadom na množstvo drog. Pôvod vriec, dôvod ich objavenia na pláži a prípadné podozrivé osoby zatiaľ nie sú komentované. „Vyšetrujeme vo všetkých smeroch,“ uviedol zástupca prokuratúry bez ďalších podrobností. V posledných rokoch boli na východofrízskom pobreží Severného mora opakovane nachádzané drogy vo vreciach, napríklad aj na ostrove Baltrum, no najnovší nález svojím množstvom vyniká. V roku 2021 pracovníci objavili 25 kilogramov kokaínu na hrádzi v okrese Aurich. Na jar roku 2017 sa našli balíčky s kokaínom aj na pobreží ostrova.

Podľa spravodajstva ASB, vyšetrovanie prevzal Spolkový kriminálny úrad (BKA), podľa hovorkyne prokuratúry, ktorá odpovedala na otázky nemeckej tlačovej agentúry DPA. Hovorkyňa uviedla, že pôvod balíkov a dôvod ich prítomnosti na pláži zostávajú nejasné, a nekomentovala, či sú v rámci vyšetrovania podozrivé osoby.

Objav vriec sa stal známym už v apríli prostredníctvom mediálnych správ. Vyšetrovatelia však vtedy nekomentovali, či vrecia skutočne obsahovali drogy. NDR a „Nordwest-Zeitung“ informovali, že vyšetrovatelia pôvodne predpokladali možnú súvislosť so zatknutím dvoch podozrivých pašerákov drog v marci na lodi pri Cuxhavene. Toto podozrenie sa však nepotvrdilo.

Pôvod kokaínu vo vreciach zostáva nejasný. Predchádzajúce vyhlásenia vyšetrovateľov naznačujú, že kontajnery plné drog boli hádzané cez palubu z veľkých lodí a neskôr ich mali vyzdvihnúť menšie člny a dopraviť na pobrežie. Vrecia sa mohli pri tomto procese stratiť.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie