fbpx

Stránka vlády zaplavená falošnými lajkami? Kto po novom reaguje na príspevky policajnej stránky

Reklama
Ilustračná foto, screenshot zo stránky Hoaxy a podvody. Zdroj: Unsplash/Timothy Hales Bennet

Policajná stránka Hoaxy a podvody, ktorá mala slúžila na odhaľovanie podvodov, sa pod novou správou stala nástrojom vlády, píše na svojej sociálnej sieti asistent poslanca NR SR a bývalý zakladateľ a admin policajných sociálnych sietí, Dávid Púchovský. Podľa Púchovského si má stránka po novom kupovať lajky. 

Nový admin, Peter Ihnatišin, kamarát štátneho tajomníka Patrika Krauspeho, sa zrejme rozhodol niečo urobiť s klesajúcimi interakciami na nových príspevkoch.

Zrazu status o rozhodnutí Ústavného súdu SR lajkuje skoro 300 ľudí. Všetko sú to pravdepodobne falošné účty zo zahraničia, ktorých lajky sa dajú kúpiť za pár eur.

Screenshoty lajkov zo stránky Hoaxy a podvody.

Medzi „nadšenými“ fanúšikmi rozhodnutia ÚS sú takí ako Emilly Santos z Brazílie, Sihle Mbele z Južnej Afriky, Habib Ashan z Bangladéša, Manuel Montenegro z Pakistanu alebo Jamby Favo z Kolumbie.

Mám viac ako 12-ročné skúsenosti s adminovaním FB stránok a nikdy nič podobné sa mi nestalo spôsobom ‚len tak‘. Preto som presvedčený, že ide o cielený ‚nákup‘ falošných lajkov,“ píše vo svojom statuse Púchovský.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie