fbpx

Sudcu KS v Bratislave P. Šamka zvolili za člena Súdnej rady SR

Reklama
Zdroj foto: sudnarada.gov

Sudcovia v západoslovenskom volebnom obvode zvolili za člena Súdnej rady SR sudcu Krajského súdu (KS) v Bratislave Petra Šamka. Potvrdila to hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady SR Veronika Müller.

Voľby sa uskutočnili v utorok (23. 5.) na zhromaždeniach sudcov. Západoslovenský volebný obvod tvoria obvody krajských súdov v Bratislave, Trnave, Nitre a Trenčíne i Špecializovaný trestný súd.

Právo voliť malo 645 sudcov. Z 390 odovzdaných hlasovacích lístkov bolo 40 neplatných. Šamko kandidoval sám a získal 350 hlasov. Šamka navrhli do volieb Združenie sudcov Slovenska, Sudcovská rada Krajského súdu v Bratislave a rovnako aj Sudcovská rada Okresného súdu Bratislava I. Dôvodom konania volieb je uplynutie päťročného funkčného obdobia členky rady Kataríny Pramukovej k 27. júnu.

Súdna rada SR je ústavný orgán tvorený 18 členmi vrátane predsedu a podpredsedu. Jedného člena volia sudcovia Najvyššieho súdu SR a Najvyššieho správneho súdu SR. Osem členov z radov sudcov volia sudcovia ostatných súdov. Po troch členov dodávajú Národná rada SR, prezident SR a vláda SR.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie