fbpx

Šutaj Eštok: Žiadna obrana nedokáže stopercentne zabrániť útoku nepriateľa

Reklama
Na snímke minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok počas tlačovej konferencie na tému Ďalší obvinení v prípadoch schvaľovania trestného činu vyšetrovaných Národnou kriminálnou agentúrou 24. mája 2024 v Bratislave. Zdroj: FOTO TASR/Jakub Kotian

Žiadna obrana, žiadne zbrane sveta nedokážu stopercentne zabezpečiť, aby sa cieľom nepriateľa nestal aj objekt ako detská nemocnica. Podobných hrôz môže byť ešte veľa, pokiaľ sa vojna na Ukrajine neskončí a nedosiahne sa prímerie. Uviedol to minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na sociálnej sieti v súvislosti s utorkovým ruským útokom na nemocnicu v Kyjeve.

„Tieto strašné veci sa skončia vtedy, keď sa na Ukrajine prestane bojovať. Čím skôr sa tak stane, tým lepšie. Hľadanie spravodlivého mieru za rokovacím stolom je hľadanie riešenia bez takých obetí, ako boli v detskej nemocnici,“ zdôraznil Šutaj Eštok.

Ako podotkol, vojna je nielen o smrti státisícov vojakov na fronte, ale aj nevinných civilistov vrátane detí. „Toto prináša každý vojenský konflikt zo svojho princípu, ktorým je vzájomné zabíjanie a ničenie,“ objasnil minister s tým, že čím dlhšie sa bude bojovať, tým viac bude obetí.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie