fbpx

KOLAPS bieloruského prezidenta! Aká je PRÍČINA straty vedomia LUKAŠENKA na SUMMITE?

Reklama

Summit lídrov Šanghajskej organizácie pre spoluprácu v kazašskej metropole Astana mal neočakávaný koniec. Aj keď sa rokovania medzi Ruskom, Čínou a Bieloruskom niesli v pokojnom duchu, celé stretnutie malo napokon narušiť skolabovanie bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. O jeho zdravotnom stave kolujú špekulácie, no analytici sa zhodujú v tom, že jeho stav je vážny, píšu topky.sk.

Vladimír Putin, Si Ťin-Pching a Alexander Lukašenko sa v Astane stretli na summite Šanghajskej organizácie pre spoluprácu aby spolu prebrali smerovanie organizácie. Stretnutie však narušil kolaps bieloruského lídra, ktorý mal počas rokovaní stratiť vedomia a nasledujúci deň mal byť podľa informácií denníka Mirror Lukašenko na rokovaniach neprítomný.

„Lukašenko stratil na summite vedomie. Už sa to stalo aj predtým. Pripisoval by som to letným horúčavám, stresu, vypätým situáciám. (Lukašenko) je známy tým, že si rád vypije,“ uviedol pre Mirror bieloruský politológ Dmitrij Bolkunets. Britský denník upozorňuje v tejto súvislosti na zdokumentovaný prípad z mája 2023, keď sa Lukašenkovi stalo niečo podobné počas oficiálnej návštevy Moskvy. Lekári mu mali v tom čase diagnostikovať „diseminovanú intravaskulárnu koagulopatiu“. „V súčasnej dobe ho liečia drahými liekmi, ktoré majú veľkú záťaž na organizmus. Musí sa vyhnúť stresovým situáciám a úzkosti, aby sa jeho stav nezhoršoval,“ doplnil Bolkuntes.

Ochorenie DIC je smrteľnou chorobou, ktorá je charakteristické vznikom početných krvných zrazenín, ktoré môžu viesť k poškodeniu orgánov a až k celkovému kolapsu organizmu. Zasiahnuté bývajú pľúca, obličky a pečeň. Dochádza aj k ischémii tkaniva a ťažkému krvácaniu. DIC vzniká pri šoku, operácii, ťažkej infekcii, nádorovom ochorení či pôrode.

Ani Rusom neunikol zhoršený zdravotný stav bieloruského prezidenta. „Lukašenko mal priletieť do Astany dňa tretieho júla vo večerných hodinách. Už pri vystupovaní z lietadla nevyzeral úplne zdravo,“ napísal podľa Mirror ruský zdroj TV Rain. Bieloruský politológ Valerij Karbalevič sa o zdravotnom stave Lukašenka vyjadril nasledovne: „Je jasné, že zdravotne na tom nie je dobre. Jeho stav však štátne orgány prísne taja. Vzhľad však všetko prezrádza. Vyzerá horšie ako predtým. Je to evidentné. Pribral na váhe, má problémy s chôdzou. Počas verejných vystúpení má triašku.“


Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie