fbpx

The Rock získal práva na jednu z najslávnejších prezývok: svoju vlastnú

Dwayn Johnson. Zdroj: Wikimedia

Ten pseudonym je so svetom profesionálneho wrestlingu spätý ako máloktorý iný: „The Rock“. Dwaynea Johnsona preslávil po celej planéte, vďaka úspechom na poli športovej zábavy sa neskôr významne presadil v Hollywoode. Päťdesiatjedenročný herec či podnikateľ však na prezývku doteraz nevlastnil práva. To sa teraz mení.

Johnson totiž uzavrel dohodu s konglomerátom TKO Group Holdings, ktorý v apríli vznikol spojením dvoch gigantov na poli zápasov: Ultimate Fighting Championship (UFC) a World Wrestling Entertainment (WWE).

V športovej a zábavnej spoločnosti sa stane členom predstavenstva a zároveň získa plné vlastníctvo ochrannej známky „The Rock“.

Počas rozhovoru pre televíziu CNBC nechcel rozoberať detaily alebo finančné náležitosti zmluvy, zdôraznil ale, ako veľmi pre neho prezývka znamená. Hoci najväčšie momenty slávy v ringu prežil najmä na prelome tisícročia a odvtedy sa venoval prevažne hereckej kariére, svojich začiatkov si váži a pripomína ich.

„Menu ‚The Rock‘ vďačím za všetko,“ uviedol Johnson. „Bez neho by nebola žiadna wrestlingová kariéra. Bez wrestlingovej kariéry by nebola žiadna hollywoodska.“

„Môj starý otec Peter Maivia a môj otec, Rocky ‚Soulman‘ Johnson, by si nikdy nepomysleli, že tento deň príde,“ pokračoval Johnson. „S veľkou pokorou zasadnem do vedenia spoločnosti, ktorá je taká spätá s mojou rodinou – veď moja rodina jej pomáhala vybudovať. Byť v predstavenstve TKO a plne prevziať vlastníctvo môjho pseudonymu je neuveriteľne inšpirujúce. Kruh môjho bláznivého života sa uzatvára.“

Zápasiť – v zmysle športovej zábavy – začal vo WWE (vtedy ešte pod názvom WWF, World Wrestling Federation) v roku 1996. Pôvodne si hovoril Rocky Maivia, čoskoro si však privlastnil prezývku The Rock, inšpirované práve otcom, ktorý bol mimochodom po boku Tonyho Atlasa prvým černošským šampiónom v dejinách spoločnosti, informuje iDNES.cz. 

Ako wrestler tretej generácie sa preslávil rivalitami s ďalšími hviezdami ako Triple H, Hulk Hogan alebo „Stone Cold“ Steve Austin. Vo WWE vyhral osemkrát najcennejší titul, fanúšikov si získal aj svojimi bavičskými zručnosťami a hláškami, ktoré zľudoveli.

Na jar 2004 sa plne zameral na filmovú kariéru, do ktorej predtým vplával ako Kráľ Škorpión v rovnomennom filme či v Múmia sa vracia.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie