fbpx

TRAGÉDIA v Levoči! Išla na púť, no čakala na ňu SMRŤ

Reklama
Pohreb zosnulej Žofie sa konal dnes v obci Lesnica. Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková; Facebook/Obec Lesnica

Mariánska púť v Levoči si tento rok žiaľ vyžiadala aj jednu obeť. Pútnička Žofia († 61) zomrela počas výstupu na Mariánsku horu v Levoči. Za zosnulou veriacou teraz smúti celá obec na Zamagurí, odkiaľ pochádzala.

Púť na Mariánsku horu k Panne Márii Bohorodičke trvala celý uplynulý týždeň a ako sme už informovali, na cestu sa vydali státisíce pútnikov. Najviac ľudí sa k Bazilike Navštívenia Panny Márie vybralo počas víkendu. V sobotu k nej zamierila aj Žofia zo Zamaguria. Veriacej pútničke po kolapse nepomohli ani rýchlo privolaní záchranári, ktorí už konštatovali iba smrť. Obľúbená pracovníčka obecného úradu v obci Lesnica (okr. Stará Ľubovňa) tak prišla o svoj život práve vo chvíli, keď sa snažila naplno prežívať svoju hlbokú vieru.

„S bolesťou v srdci oznamujeme, že navždy odišla na večnosť naša dlhoročná kolegyňa,“ uvádza parte zverejnené na profile obce na Facebooku. Pod príspevkom sa rýchlo začali zhromažďovať komentáre s prejavmi sústrasti od blízkych, známych ale aj kolegov. Starosta obce potvrdil, že ide o ženu, ktorá zomrela na púti. „Na obecnom úrade pracovala 34 rokov. Nepoznám bližšie okolnosti toho, čo sa stalo. Veľmi nás to všetkých zasiahlo,“ uzavrel starosta, ktorý pripomenul, že najbližší chystajú pohreb v obci, kde Žofia dlhé roky bývala.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie