fbpx

Trápia ťa suché oči? Toto sú rady, ktoré ti pomôžu

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FREEPIK/prostooleh

Suchosť v očiach vie byť veľmi nepríjemným problémom. Na pomoc môžu byť veľmi užitočné jednoduché domáce riešenia, ktoré vedia výrazne zmierniť nepríjemné príznaky a pomôcť ti cítiť sa lepšie bez potreby okamžitého lekárskeho zásahu.

Občas každému sa stane, že zažije nepríjemný pocit suchých očí. Syndróm suchého oka, klinicky známy ako keratoconjunctivitis sicca, môže spôsobiť neustále nepohodlie, začervenanie, citlivosť na svetlo, rozmazané videnie a pocit, že máš niečo v oku. Či už ide o syndróm suchého oka, alergie, alebo občasné podráždenie očí, podľa portálu healthline.com existuje množstvo domácich riešení, ktoré môžu pomôcť zmierniť symptómy.

Pomôže aj teplý obklad

Na pomoc je dobrý aj teplý obklad, ktorý môže zvýšiť vlhkosť očí a podporiť tvorbu sĺz. Vyskúšaj nasledovnú radu: Namoč si čistý uterák do teplej vody, vyžmýkaj ho a polož na zatvorené oči na 5-10 minút. Tento jednoduchý trik môže byť skutočne účinný.

Škodí aj dlhé pozeranie do obrazovky

Čas strávený pred obrazovkou môže výrazne prispievať k suchým očiam. Skús robiť časté prestávky – pravidlo 20-20-20 je skvelé: Každých 20 minút sa pozri na niečo vzdialené 20 metrov na 20 sekúnd.

Používaj zvlhčovač vzduchu 

Zvlhčovač vzduchu môže výrazne zvýšiť vlhkosť v miestnosti a zmierniť podráždenie očí spôsobené suchým vzduchom.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie