fbpx

Prípad mŕtveho novorodenca v Rajci: Vyplávali šokujúce detaily o matke

Reklama
Na snímke polícia na mieste, kde našli novorodenca v Rajci. Zdroj: FACEBOOK/Žilinak.sk

Otrasný prípad sa odohral v meste Rajec. Bezvládne telo novorodenca našli v odkvapovej rúre jednej z bytoviek. Ako podozrivú polícia zadržala matku dieťaťa. Na povrch vyplávali nové informácie.

Ako sme ťa už informovali, v sobotu našiel mŕtveho novorodenca v otvore odkvapovej rúry jeden z obyvateľov bytovky. „O 18.30 h sme prijali hovor o náleze novorodenca, ktorý potrebuje ošetrenie. Na miesto sme okamžite vyslali ambulanciu rýchlej zdravotnej pomoci. Záchranári žiaľ už mohli len konštatovať úmrtie,“ uviedla pre tvnoviny.sk hovorkyňa Operačného strediska ZZS Petra Klimešová.

Snažil sa novorodenca zachrániť

„Videl som pani, ako išla zabalená v deke,“ uviedol muž, ktorý ako prvý našiel telo dieťatka. Potom sa posadil na lavičku pri bytovke, kde žije a všimol si že je upchatá odkvapová rúra na dažďovú vodu. „Rúra bola zapchatá krvavou handrou, som ju vytiahol a našiel som tam malého novorodenca vopchaného v odpade, bol to pre mňa šok,“ dodal nálezca dieťatka, píše portál noviny.sk.

Aj napriek tomu, že bol veľmi rozrušený, pokúšal sa ešte dieťatko zachrániť. „Bol v placente v pupočnej šnúre, snažil som sa stlačiť, či má pulz, ale nie,“ povedal nálezca tela. ​Po príchode záchranárov na miesto konštatovali jeho smrť.

Podľa portálu ide o 25-ročnú Luciu, ktorá žije v meste Rajec. „Videla som mladú ženu, ešte sme hovorili s kamarátkou, že čaká ďalšie dieťa, že bude každú chvíľu rodiť, tak asi išla rodiť,“ vyjadrila sa svedkyňa. „Ona kedysi bývala blízko v bytovke a vyhodili ich kvôli neplateniu,“ dodala svedkyňa. Telo dieťaťa bude podrobené súdnoznaleckej pitve.

Podľa všetkého 25-ročná žena porodila v pivnici. Tú prehľadala aj polícia, ktorá ženu podľa svedkov našla v supermarkete, informujú  tvnoviny.sk.

Už v minulosti bola problémová

Podľa portálu uviedli susedia, že žena už v bytovke v minulosti bývala. Dokonca porodila na schodoch dieťa. „Áno, na schodoch. Spadlo na schody a bolo po ňom. No z basy ju pustili, ale neviem kedy presne,“ informovala jedna zo susediek.

Žena má podľa výpovedí ľudí problémy s alkoholom aj s drogami. Primátor Rajca uviedol, že sa žene snažili pomôcť, ale ona pomoc odmietla. Niektorí obyvatelia mesta tvrdia, že žena porodila už šesť detí, všetky však dala na adopciu.

Prípad už má na stole  vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z okresného riaditeľstva v Žiline. „Začal trestné stíhanie vo veci trestného činu vražda novorodeného dieťaťa matkou,“ uviedla hovorkyňa krajskej polície Zuzana Šefčíková.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie