fbpx

Triumf Feyenoordu s výrazným podpisom Dávida Hancka

Reklama

Zdroj foto: facebook.com/DavidHanckoOfficial

Feyenoord Rotterdam v nedeľu aj v našom priamom prenose na stanici Arena Sport spečatil majstrovský titul. Bol jeho 16. v klubovej histórii a prišiel po šiestich rokoch. O to sladší bol pre mužstvo z prístavného mesta, ktorého dres si oblieka aj Slovák Dávid Hancko. Na jeho adresu padali a padajú neustále slová pochvál a uznaní. Zaslúžene. Náš stopér odohral famóznu sezónu, bol oporou mužstva, správnym lídrom. V ďalšom ligovom kole zavíta Feyenoord na trávnik Emmenu (nedeľa, 14:30 h Arena Sport 2).

Titul ako veľké zadosťučinenie

Klub z mesta, ktorý má najväčší prístav v Európy oslavuje. Niet sa čomu diviť, fanúšikovská vášeň v Rotterdame je jedinečná. Okúzľujúca. Cítiť to už z atmosféry na samotnom De Kuip. kde to počas zápasov domácich miláčikov poriadne vrie. Vrelo a žilo to aj na námestí mesta, kde oslavovalo desiatky tisíc ľudí.

Medzi nimi aj Dávid Hancko, ktorý v minulých dňoch poskytol rozhovor pre web Slovenského futbalového zväzu. Ako prvá otázka padla, aké sú oslavy majstrovského titulu. „Vynikajúce! Ligový primát je špeciálny, je to súťaž, ktorá sa hrá najdlhšie. Trvalo nám 32 zápasov, kým sme sa stali majstrami. Je to môj najväčší úspech v kariére. Užili sme si to, je to neskutočné. To, že mám najviac odohraných minút spomedzi spoluhráčov, hoci som nastúpil až v 4. kole, ma o to viac teší. Som rád, že som bol pevnou súčasťou mužstva,“ začal rozprávanie 25- ročný futbalista.

Aké boli bezprostredné prvé oslavy? „Hneď po zápase nám odovzdávali trofej a následne sme boli ešte približne hodinu a pol na štadióne, tribúny ostali plné, oslávili sme titul spoločne s fanúšikmi. Potom sme oslavovali v šatni a večer sme mali párty s rodinami a ľuďmi, ktorí pracujú v klube. Na druhý deň boli najväčšie oslavy na námestí. Odhaduje sa, že prišlo až 150 000 našich priaznivcov. Celý tím sme boli na radnici na balkóne a oslavovali sme spolu s fanúšikmi,“ zvestoval.

Pri oslavách bol v kruhu najbližších. „Prišli moji rodičia a na zápase bola aj manželka Kristýnka s malým synčekom Adamkom, jej mamina a môj agent (Branislav Jašurek). Na štadióne som mal najbližší okruh ľudí. Bol som veľmi vďačný, že sme to mohli spolu osláviť. Sú veľkou súčasťou tohto úspechu, preto som šťastný, že boli na zápase,“ hovoril s vďakou.

Netajil, že dostal množstvo gratulácii. „Bolo ich naozaj veľa, každá jedna ma potešila. Som veľmi rád, že to sledovali ľudia aj na Slovensku, či v Česku. Gratulovali mi bývalí spoluhráči, rodina, najbližší kamaráti, ľudia, ktorí so mnou spolupracovali v predošlých kluboch, najmä zo Sparty a reprezentácie.“

Padla aj otázka, či je titul záplatou na nešťastné vypadnutie v štvrťfinále v Európskej lige s AS Rím. „Vypadnutie s AS Rím nás ešte teraz všetkých vo Feyenoorde mrzí. Neboli sme ďaleko od toho, aby sme sa dostali do semifinále Európskej ligy. Myslím si však, že aj štvrťfinále bolo veľkým úspechom. Teraz prišlo zadosťučinenie, že sme to zvládli v Eredivisie. Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo, pretože pre všetkých v klube a v samotnom Rotterdame to znamená vskutku veľmi veľa,“ pokračoval.

Feyenoord bol na prvom mieste aj po prvej polovici sezóny. Čo bolo na jar pre zverencov trénera Arneho Slota, o ktorého sa mimochodom zaujímajú kluby z anglickej Premier League, najdôležitejšie? „Najnáročnejšie bolo obdobie okolo februára, keď sme hrali proti priamym konkurentom o titul. Tie zápasy sme buď vyhrali, alebo sme remizovali na ihriskách súperov. Dôležité bolo aj víťazstvo, na ktoré Feyenoord čakal 18 rokov, na pôde Ajaxu Amsterdam. Každé jedno stretnutie, v ktorom sme získali tri body, bolo náročné a každý bod bol veľmi dôležitý. Aktuálne ťaháme šnúru dvanástich víťazných stretnutí,“ zakončil rozhovor Dávid Hancko. Pripomíname, že Feyenoord v aktuálnej sezóne Eredivisie prehral iba jediný raz.

Zápas 33. kola Eredivisie medzi FC Emmen a Feyenoordom Rotterdam odvysielame v nedeľu 21. mája 2023 o 14:30 h na stanici Arena Sport 2. Zápasom vás prevedie náš komentátor Vladimír Kováč.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie