fbpx

Trojročný chlapček sa hral v aute. Udusil sa, keď sa chcel dostať von

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Freepik

Tragickou a zbytočnou smrťou iba trojročného chlapčeka skončilo obyčajné popoludnie na záhrade pri rodinnom dome. Podľa svedkov sa chlapec hral v zaparkovanom aute. Stačila ale krátka chvíľa a dieťa sa udusilo.

Ohromná tragédia otriasla malou dedinkou Draževića pri Sjenici na juhu Srbska. V stredu okolo 17. hodiny tam zomrel trojročný chlapček, ktorý sa hral v zaparkovanom aute na dvore rodinného domu rodiny Hamidovićových, uviedol srbský denník Telegraf.

Na miesto rýchlo dorazila polícia a záchranná služba, ale bohužiaľ už sa dieťa nepodarilo zachrániť. Malý chlapček sa podľa neoficiálnych informácií snažil dostať von z auta cez zadné okienko, ktoré bolo pootvorené.

Chlapček zrejme vystrčil hlavu z okna a s najväčšou pravdepodobnosťou v tej chvíli stlačil tlačidlo pre zatvorenie okna, čo viedlo k jeho tragickej smrti udusením.

Obyvatelia mesta Dražević sú v šoku a smútia spolu s rodinou obete. „Pre našu dedinu je to veľká tragédia. Všetci sme otrasení a súcitíme s rodinou,“ povedal jeden zo susedov Hamidovićových.

Deti v aute

Experti pred letom opakovane varujú, aby ľudia nenechávali deti samotné v autách. Každé leto sa totiž opakujú prípady, keď deti zomrú kvôli veľkej horúčave. Jeden z posledných prípadov sa stal vo Francúzsku na konci mája. 16-mesačný chlapček zomrel po tom, čo ho jeho otec zabudol na zadnej sedačke auta a odišiel do práce.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie