fbpx

Trump opäť tvrdil, že nepozná novinárku, ktorú podľa súdu sexuálne napadol

Svit 10. mája (TASR) – Tunel Bôrik, vrátane príslušného úseku diaľnice D1 pod Tatrami, cez víkend uzavrú. Informovalo o tom mesto Svit na svojej webovej stránke s tým, že ľavá tunelová rúra smer Žilina bude uzatvorená od piatka 12. mája od 22.00 h do nedele 14. mája do 18.00 h.

Reklama

„Nepoznám ju. Nikdy som ju nestretol. Netuším, kto to je,“ povedal Trump. Dodal však, že sa s touto novinárkou a jej manželom pred rokmi odfotil. Voči predmetnému verdiktu sa ešte môže odvolať.

Trump sa opätovne uchádza o nomináciu republikánskej strany do prezidentských volieb v roku 2024. V súvislosti s prípadom Carrollovej v relácii CNN dodal, že sa nedomnieva, že ho rozhodnutie súdu diskvalifikuje z možnosti byť prezidentom. Nemyslí si ani to, že táto kauza odradí ženy od toho, aby mu vo voľbách dali hlas.

Trump v relácii CNN tiež tvrdil, že infláciu by v prípade svojho znovuzvolenia riešil väčšou ťažbou ropy.

Prisľúbil tiež to, že ak sa ako prezident vráti do Bieleho domu, bude ochraňovať druhý dodatok Ústavy USA, ktorý Američanov oprávňuje vlastniť a nosiť zbrane. Dodal však, že „urobí množstvo vecí“ na riešenie masovej streľby vrátane zvýšenia počtu strážcov na školách či lepšieho zaistenia vstupov do rôznych inštitúcií. 

Trump nepovedal, či by v prípade svojho znovuzvolenia podpísal federálny zákaz interrupcií, ani v akom týždni tehotenstva by takýto zákaz prípadne podporil. Povedal, že v tejto súvislosti by urobil rozhodnutie, ktoré je podľa neho „skvelé a spravodlivé pre krajinu“. Dodal, že ľudia zasadzujúci sa proti interrupciám sú momentálne v dobrej „vyjednávacej pozícii“ po tom, čo najvyšší súd USA vlani zrušil rozhodnutie v prípade „Roeová verzus Wade“.

Takýmto verdiktom prenechal vlani najvyšší súd právomoc rozhodovať o práve na umelé ukončenie tehotenstva jednotlivým štátom. Interrupcie odvtedy zakázalo 15 amerických štátov a v ďalších boli prísne obmedzené.

Bývalý prezident USA sa v relácii CNN vyjadril aj k tajným dokumentom, ktoré si pri odchode z funkcie odniesol z Bieleho domu. Trval na tom, že mal na takéto konanie plné právo, pričom – ako uvádza CNN – nepravdivo dodal, že dokumenty sa týmto činom stali „odtajnené“.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie