fbpx

Turizmus: Na Liptove budú Majstrovstvá Slovenska v saunových rituáloch

Reklama
Zdroj foto: facebook.com/TermalneSrdce

Tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v saunových rituáloch sa budú konať od štvrtka do soboty (18. – 20. 5.) v Bešeňovej. Na Liptove sa predstaví aj aktuálny majster sveta Maciek Piczura z Poľska, severské metličkové procedúry odprezentuje Dominik Žitný.

„Dokopy sa predstaví desiatka najlepších saunamastrov z celého Slovenska v kategórii jednotlivci a zabojujú aj štyri tímy,“ priblížil riaditeľ marketingu vodného parku v Bešeňovej Marek Hollý.

Prví dvaja z kategórie single a dva tímy postúpia priamo na majstrovstvá sveta Aufguss v Nemecku. Tretie miesto získa priamy postup do semifinále majstrovstiev sveta, ktoré budú začiatkom septembra v Nórsku.

„Profesionálna medzinárodná porota bude hodnotiť najmä profesionalitu, kreativitu, prevedenie procedúry, aromaterapiu, ako aj spracovanie a predvedenie príbehu. Tiež kostýmy, emócie, dôležitá je aj technika práce so saunovým uterákom, prvky show a iné,“ naznačila riaditeľka liptovskej OOCR Darina Bartková.

Počas každého rituálu saunamaster polieva lávové kamene vodou, následne používa ľadovú drvinu s prídavkom 100-percentne prírodných esenciálnych olejov na aromatizáciu a dezinfekciu sauny. Potom za použitia rôznych trikov rozháňa horúci vzduch saunovým uterákom, vejárom alebo vlajkou, čím zefektívni saunovanie. Prostredníctvom divadelných prvkov a rekvizít zároveň odprezentuje návštevníkom príbeh v zvolenej téme.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie