fbpx

ÚDZS: Je nevyhnutné, aby vláda pristúpila ku koncepčnej reforme zdravotníctva

Reklama

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) považuje za nevyhnutné, aby nová vláda pristúpila ku koncepčnej reforme zdravotníctva. Uvádza to v správe o činnosti úradu za minulý rok, ktorý vláda v piatok vzala na vedomie.

Reforma by mala byť podľa úradu zameraná najmä na úpravu konceptu zdravotného poistenia, spustenie transparentnej cenovej regulácie poskytovaných zdravotných služieb cez úhradové mechanizmy, zodpovedajúce európskemu štandardu a väčšiu zodpovednosť poisťovní pri prerozdeľovaní finančných zdrojov až po reštart kľúčových útvarov ministerstva zdravotníctva.

ÚDZS poukázal na to, že vyše šesť miliárd eur zdravotných odvodov ročne putuje do systému, ktorý je nepredvídateľný, netransparentný, neefektívny a nespravodlivý. V tejto súvislosti hodnotí pozitívne prijatie legislatívy, ktorá zastropovala zisky zdravotných poisťovní. „Odlievanie stoviek miliónov eur do rúk súkromných akcionárov priamo z odvodov občanov už nebude možné. Aby túto pozitívnu zmenu pocítili aj občania, je nevyhnutné, aby nová vláda SR pristúpila ku koncepčnej reforme zdravotníctva,“ vysvetlil.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie