fbpx

Ukrajina: Nad Kyjevom zostrelili vyše 40 objektov

Reklama
WA 22 Kyjev - Na snímke ukrajinskej polície sú úlomky ruskej rakety, ktorú zostrelil ukrajinský systém protivzdušnej obrany poèas noèného raketového útoku v Kyjevskej oblasti na Ukrajine vo štvrtok 18. mája 2023. FOTO TASR/AP In this photo provided by the Ukrainian Police Press Office, fragments of a Russian rocket which was shot down by Ukraine's air defence system are seen after the night rocket attack in the Kyiv region, Ukraine, Thursday, May 18, 2023. (Ukrainian Police Press Office via AP)
Zdroj foto: TASR

Protivzdušná obrana v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev zničila v noci na pondelok pri útoku ruských inváznych síl viac ako 40 dronov a rakiet. Informovala o tom ruskojazyčná verzia BBC o odvolaním sa na šéfa kyjevskej vojenskej správy Serhija Popka.

Podľa neho nepriateľ nasadil do útoku drony iránskej výroby Šahíd-136, riadené strely iránskej výroby a takmer súčasne s tým odpálili lietadlá TU-95MS z oblasti Kaspického mora riadené strely, pravdepodobne Ch-101/555.

„Útok na hlavné mesto bol preto kombinovaný z rôznych smerov,“ napísal Popko na platforme Telegram. Doplnil, že nedošlo k žiadnym vážnym škodám a neboli hlásení mŕtvi ani zranení.

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko informoval, že v štvrti Podiľskij bola v dôsledku padajúcich úlomkov poškodená strecha jednopodlažného súkromného domu. V inej štvrti spôsobili úlomky požiar opustenej budovy.

Ide už o 15. útok ruských síl na Kyjev od začiatku mája a druhý po sebe nasledujúci nočný útok. Výbuchy bolo v noci počuť aj v prístavnom meste Odesa. V pondelok večer bol v niektorých oblastiach na východe Ukrajiny vyhlásený letecký poplach, ktorý sa neskôr rozšíril na celé jej územie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie