fbpx

Ukrajina tvrdí, že postupuje pozdĺž častí frontu pri Bachmute

Reklama

Zdroj foto: Pexels

Jednotky ukrajinskej armády postupujú pozdĺž častí frontovej línie proti ruským silám blízko východoukrajinského mesta Bachmut, uviedol v sobotu na sociálnych sieťach vysokopostavený veliteľ ukrajinských pozemných síl Olexandr Syrskyj.

„Naši vojaci postupujú vpred v niektorých oblastiach frontovej línie a nepriateľ prichádza o vybavenie i ľudí,“ spresnil s tým, že obranná operácia v Bachmute pokračuje.

Nemecké ministerstvo obrany medzitým v sobotu ohlásilo nový balík vojenskej pomoci Ukrajine v hodnote 2,7 miliardy dolárov, pripomína DPA. Dodávky budú okrem iného obsahovať 20 ďalších bojových vozidiel pechoty typu Marder, ako aj 30 tankov Leopard 1 a štyri systémy protivzdušnej obrany Iris-T-SLM.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba podľa DPA diskutoval o ďalších dodávkach zbraní Kyjevu aj so šéfom americkej diplomacie Antonym Blinkenom.

„Veľkú pozornosť som venoval dôležitosti poskytnutia Ukrajiny F-16 a krokom potrebným na začatie výcviku ukrajinských pilotov,“ dodal.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie