Ukrajinská armáda sťažuje pobyt ruských vojakov v Bachmute

WA 4 archív Kyjev - Na archívnej snímke príslušníci ukrajinskej jednotky protivzdušnej obrany poèas bojov proti ruskej armáde neïaleko Kyjeva. Silné explózie rakiet protivzdušnej obrany otriasli v noci na utorok ukrajinskou metropolou Kyjev, informuje TASR na základe správy agentúry DPA. Trosky rakiet dopadli na pozemok kyjevskej zoologickej záhrady, uviedol v utorok starosta ukrajinského hlavného mesta Vitalij Klièko. FOTO TASR/AP Members of a Ukrainian air-defense unit demonstrate their work near Kyiv on Monday, May 8, 2023. From camouflaged positions, the units dart out by truck into the farm fields around the capital, ready to take down enemy drones or missiles. Since Russia resumed regular air attacks on April 28, the units have a perfect score, intercepting every drone and missile shot at the capital. (AP Photo/Andrew Kravchenko)

Ukrajinská armáda z časti obkľúčila mesto Bachmut na východe Ukrajiny, aby tak ruským vojakom sťažila prítomnosť v tomto meste. V nedeľu to uviedla námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová po tom, ako Rusko ohlásilo úplné dobytie Bachmutu.

„Postup našich jednotiek na predmestiach, ktorý stále prebieha, veľmi sťažuje nepriateľovi pobyt v Bachmute. Naše jednotky poloobkľúčili mesto,“ napísala Maľarová v príspevku na sociálnej sieti. Dodala, že ukrajinská armáda naďalej kontroluje niektoré časti tohto mesta v Doneckej oblasti.

Šéf ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin a ruské ministerstvo obrany v uplynulých hodinách oznámili, že ich jednotkám sa podarilo získať úplnú kontrolu nad Bachmutom. Kyjev to poprel a tvrdí, že boje v meste naďalej pokračujú. Tvrdenia oboch strán nebolo možné nezávisle overiť.

K dobytiu mesta ruským vojakom a vagnerovcom gratuloval ruský prezident Vladimir Putin, napísali ruské štátne tlačové agentúry s odvolaním sa na Kremeľ.

Boje o Bachmut v Doneckej oblasti prebiehajú už od vlaňajšieho augusta. Ide o najdlhšiu a najkrvavejšiu bitku počas viac ako ročnej ruskej invázie. V tomto meste žilo pred vypuknutím vojny približne 70.000 ľudí.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie