fbpx

V Afganistane sa zrútil vojenský vrtuľník americkej výroby, zahynuli 2 piloti

Reklama
Minister obrany SR Peter Gajdoš sa zúèastnil na medzinárodnom cvièení Slovenský štít 2018 v priestoroch Centra výcviku Leš. Pri tejto príležitosti predstavil predsedovi vlády SR Petrovi Pellegrinimu a èlenom vlády spôsobilosti Ozbrojených síl SR, ktoré si precvièujú v rámci najväèšieho tohtoroèného vojenského cvièenia na Slovensku. Na snímke vrtu¾ník Black Hawk. V Lešti 27. septembra 2018. FOTO TASR - Lenka Krošláková
Zdroj foto: TASR

Dvaja piloti zahynuli v nedeľu pri páde vojenského vrtuľníka americkej výroby na severe Afganistanu. Uviedlo to afganské ministerstvo obrany.

„Vrtuľník MD-530 afganských vzdušných síl, ktorý smeroval z leteckej základne v (meste) Mazár-e Šaríf do (provincie) Samangán, narazil do elektrického stožiara,“ napísal afganský rezort obrany v príspevku na sociálnej sieti.

Americká armáda zanechala v Afganistane po stiahnutí v roku 2021 vojenské vybavenie vrátane lietadiel a zbraní v hodnote miliárd dolárov. Podľa Washingtonu však bola väčšina tejto techniky znefunkčnená. Afganskému vládnemu radikálnemu hnutiu Taliban sa však údajne niektoré lietadlá a vrtuľníky podarilo opraviť.

Vlani v septembri sa v Afganistane počas cvičného letu zrútil americký vrtuľník Black Hawk, ktorého sa zmocnil Taliban. Predmetná nehoda si vyžiadala tri obete.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie