fbpx

V Justičnom paláci sa podpálil väzeň. Polícia začala trestné stíhanie

Reklama
Na snímke budova Justičného paláca, v ktorej sídli Okresný súd Bratislava I a Krajský súd Bratislava na Záhradníckej ulici. Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Polícia vyšetruje okolnosti nedeľného (9. 6.) požiaru v cele v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Bratislava, ktorý sídli v zadnej časti Justičného paláca. V tejto súvislosti bolo začaté trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

„Presná výška škody, ktorá bola požiarom spôsobená, bude predmetom ďalšieho dokazovania,“ ozrejmil hovorca.

Požiar úmyselne spôsobila väznená osoba, ktorá bola umiestnená sama na cele. Na mieste zasahovali aj záchranári, ktorých privolali k 59-ročnému mužovi s popáleninami prvého a druhého stupňa. Po prvotnom ošetrení bol pri vedomí posádkou transportovaný do nemocnice v Ružinove.

Hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Monika Kacvinská priblížila, že došlo aj k zraneniu príslušníka zboru, ktorý bol následne ošetrený v civilnom zdravotníckom zariadení. Prípad sa však zaobišiel bez vážnejších následkov na zdraví i majetku. Bezpečnosť odsúdených a obvinených nebola ohrozená.

„Podľa predbežných informácií príslušníci ZVJS reagovali rýchlym zásahom a uhasením požiaru zabránili väčšej ujme na zdraví v prípade páchateľa a väčším škodám na majetku,“ dodala s tým, že k rozšíreniu požiaru mimo cely nedošlo.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie