fbpx

V Klátovej Novej Vsi zamestnanca odpadovej spoločnosti zachytilo auto. Utrpel devastačné zranenie ľavej nohy

Reklama
Z miesta dopravnej nehody, kde zamestanenc utrpel devastačné zranenie v Klátovej Novej Vsi. Zdroj: novinytempo.sk/KR PZ Trenčín

Dnes ráno zamestnanec odpadovej spoločnosti po tom, čo ho v katastri Klátovej Novej Vsi (okres Partizánske) zachytilo osobné auto, utrpel devastačné zranenie ľavej nohy. K vážnej dopravnej nehode boli privolaný okrem polície aj hasiči, záchranári i záchranársky vrtuľník. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. 

Stalo sa to krátko po siedmej hodine ráno. Muži zbierali odpad, keď do nich zrazu narazilo osobné auto. Chlapi stihli vysypať pár smetných nádob a vtom sa ozvala rana. „Išiel, vrazil do neho a potom cúval. Aj som mu búchal na auto,“ vyjadril sa kolega zraneného muža. „On sypal smetiak a dozadu do neho narazil, ani nebrzdil. A povedal, že mu to nie je ani ľúto,“ dodal kolega zraneného, informuje portál noviny.sk.

„Ja som išiel rýchlosťou 45 km/h, smetiarske auto som videl, no zrazu oproti mne vybehlo auto,“ povedal vodič osobného auta, ktorý nehodu spôsobil. Vodič osobného auta chcel zrážke s oproti idúcim autom zabrániť a strhol volant doprava, priamo do smetiarskeho auta. V tom čase tam stál 30-ročný muž.

K dopravnej nehode došlo tak, že 70-ročný vodič sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu auta a nesledoval situáciu v cestnej premávke. Následkom toho pri predchádzaní smetiarskeho vozidla zachytil svojím autom nohu 30-ročného pracovníka odpadovej spoločnosti, ktorý stál vzadu na stúpačke,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Katarína Kuzmová.

Muž po zrážke podľa nej utrpel devastačné zranenie ľavej nohy, záchranári ho letecky previezli do nemocnice. „Policajti na mieste vykonali obhliadku miesta činu. S vodičom bola po nehode vykonaná dychová skúška, ktorá skončila s negatívnym výsledkom,“ doplnila Kuzmová.

Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. „Príčiny a okolnosti tejto dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania,“ dodala policajná hovorkyňa.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie