fbpx

V Lučenci skupinka napadla dve dievčatá na námestí. Trhali ich za vlasy a kopali

Reklama
Ilustračná snímka Zdroj: FOTO TASR

Za bieleho dňa na námestí v Lučenci boli napadnuté dve 15-ročné študentky skupinkou iných dievčat. Údajne si od nich najskôr pýtali cigarety a peniaze, potom ale na ne zaútočili. Dokonca jednu chytili za vlasy a stiahli ju na zem, kde ešte kopali do nej.

Ako informuje portál noviny.sk, dve 15-ročné kamarátky vychádzali z nákupného centra na námestie, keď sa im prihovorila partia mladších dievčat.

“Bolo ich presne 6. Boli to maloleté Rómky. Začali od nich pýtať cigarety. Odpovedali záporne, že nemajú cigarety, nech im dajú pokoj. Začali od od jednej z nich ťahať kabelku. Dcéru jedna chytila za vlasy, strhla ju na zem a tá najmenšia do nej kopala,” vysvetlil otec napadnutého dievčaťa. Opísal, že jeho dcéra bola vyplašená a vystresovaná. V policajnom aute plakala, bála sa vystúpiť.

Najmladšia mala iba 8 rokov

Na námestí sú dve kamery, no ani jedna útok nezaznamenala. Zachytila ale pohyb podozrivých pôsob. Útočníčky sa tak do niekoľkých minút podarilo vypátrať. Najmladšia z nich má iba 8 rokov, najstaršia 14. Dievčatá vraj neprejavili žiadnu ľútosť. “V tejto veci bolo na polícii prijaté oznámenie a vec objasňujeme ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu,” uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Zarážajúce je tiež, že k útoku došlo počas bieleho dňa v blízkosti dvoch kaviarní. Na terasách bolo v tom čase viacero návštevníkov, no nikto im nepomohol, ani sa ich nezastal. Mestská polícia v tejto súvislosti posilnila hliadkovú činnosť.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie