fbpx

V Nitre si za parkovanie priplatíš, predlžuje sa aj doba spoplatnenia. K bytu budú pridelené návštevnícke hodiny

Reklama
V Nitre si za parkovanie priplatíš v budúcom roku. Zdroj: FB/Mesto Nitra

Mestské zastupiteľstvo v Nitre na júnovom rokovaní odsúhlasilo všeobecne záväzné nariadenie o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzených úsekoch ciest v meste Nitra. Informuje o tom portál nitralive.sk. Mnohí však z toho nie sú nadšení, o čom svedčia negatívne komentáre na sociálnych sieťach.

„Mohli ste sa opytat aj občanov ci súhlasia , ja stym nesúhlasím a nebudem platit za parkovacie miesto záto ze vy neviete vymyslieť nic ine ako naplniť kasu len tak ze zodieriete ludi o nezmyselne poplatky uz dost ze sa plati dan z nehnuteľnosti.To tam mozu sedieť aj plyšoví medvedici,“ píše užívateľ Filip na sociálnej sieti.

V súčasnosti platné VZN účinne reguluje statickú dopravu, ale len v časoch 08:00-16:00hod počas pracovných dní a v čase 08:00-12:00hod počas soboty. Radnica eviduje žiadosti obyvateľov z regulovaných lokalít o predĺženie času regulácie z dôvodu, že v ostatnom čase sú neregulované parkovacie miesta obsadené vozidlami s minimálnou obrátkovosťou.

„Len zdierať obyvateľov a služby nula, nula nula. Koľko parkovacích miest tento rok mesto vymazalo? Minuly rok bol rekord,“ píše Pepo.

Nové VZN reguluje väčšie územie a ponúka širšie možnosti parkovacích kariet. Radnica navrhuje aj úpravu cien za krátkodobé parkovanie, čím sa zvýši obrátkovosť parkovacích miest. Zároveň to prinesie aj zvýšenie príjmu do rozpočtu mesta. O akú čiastku pôjde sa zatiaľ nedá presne určiť.

Nitra bude zavádzať rezidenčné parkovanie

Jeho cieľom je nastoliť poriadok v parkovaní a zvýhodniť obyvateľov mestskej časti s trvalým pobytom. Čo teda Nitranov a návštevníkov mesta čaká?

Rezidenčné parkovanie sa zavedie postupne do jednotlivých častí mesta. Prioritu bude mať mestská časť Staré mesto, potom sídlisko Chrenová I.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3 4 5
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie