fbpx

V obci Jahodná zasahovali hasiči pri požiari rodinného domu. Strecha zhorela do tla

Reklama
Na snímke zhoretá strecha rodinného domu. Zdroj: REPROFOTO/ttkraj.sk/KR HaZZ Trnava

V pondelok profesionálni i dobrovoľní hasiči likvidovali požiar rodinného domu v obci Jahodná v okrese Dunajská Streda. Na dome došlo k požiaru strechy, informuje o tom portál ttkraj.sk.

Oheň spôsobil priamu materiálnu škoda vo výške 50.000 eur, udalosť si nevyžiadala zranenie u žiadnej osoby. „S likvidáciou požiaru začali dobrovoľní hasiči, ktorí vytvorili dopravné vedenie z toku malého Dunaja. V čase príjazdu príslušníkov HaZZ boli obyvatelia domu evakuovaní na voľnom priestranstve,“ uviedla pre portál hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lenka Košťálová.

Zásah hasičom komplikoval ťažko dostupný priestor pod strechou.

„Bolo nutné vykonať ho z vonkajšej strany za súčasného rozoberania strešnej konštrukcie. V dôsledku silného zadymenia hasiči zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch. Na mieste udalosti bolo celkovo desať príslušníkov HaZZ a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Tomášikovo, Dunajský Klátov, Trhová Hradská a Jahodná,“ dodala Košťálová.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie