fbpx

„Prepáčte, že som prežil.“ Fico sa na sieti ospravedlnil opozícii a „progresívno-liberálnym“ médiám

Reklama
Rokovanie vlády. Zdroj: Úrad vlády SR

V utorok 9. júla, 55 dní po atentáte, viedol premiér Robert Fico (Smer) prvýkrát osobne zasadnutie vlády. Na Fica bol spáchaný atentát 15. mája 2024 v meste Handlová, kde sa v ten deň konalo výjazdné zasadnutie kabinetu.

„Drahé progresívne liberálne médiá a opozície, prepáčte, že som prežil, ale som späť,“ uviedol Fico na Facebooku, kde zverejnil fotografiu zo zasadnutia vlády. Po rokovaní kabinetu sa premiér nezúčastnil tradičnej tlačovej konferencie. Médiá si všimli, že pri chôdzi si už nepomáhal francúzskou barlou, ale elegantnou drevenou vychádzkovou palicou.

„Pomaly sa vraciam do pracovného tempa a dúfam, že už čoskoro budem v poriadku, aby som mohol naplno vykonávať svoju funkciu, do ktorej ma zvolili občania Slovenskej republiky,“ cituje Facebook úradu vlády premiéra.

Minister pre investície Richard Raši (Hlas) novinárom prezradil, že na zasadnutí kabinetu premiérov zdravotný stav neriešili. „Je úplne v poriadku, všetkým nám podal ruku, viedol rokovania vlády,“ dodal Raši. Minister zdôraznil, že chirurgovia v Banskej Bystrici, kde Fica po atentáte operovali, podali špičkový výkon na európskej úrovni.

V piatok Fico vystúpil so slávnostným prejavom na hrade Devín pri príležitosti celonárodných osláv príchodu Cyrila a Metoda a v pondelok sa oboznámil s priebehom zberu v poľnohospodárskom družstve Agro Voderady v obci Slovenská Nová Ves v okrese Trnava.

Teroristický útok

Generálny prokurátor Maroš Žilinka minulý týždeň oznámil, že atentát na premiéra je vyšetrovaný ako obzvlášť závažný zločin teroristického útoku. Doteraz sa prípad, ktorý otriasol celým Slovenskom, vyšetroval ako pokus o úkladnú vraždu.

71-ročný Juraj Cintula využil výjazdné zasadnutie slovenskej vlády v meste Handlová a na predsedu vlády vystrelil celkom päťkrát z pištole ČZ 75, ktorú vlastnil legálne od roku 1992. Po atentáte bol okamžite zadržaný.

Predseda vlády bol vrtuľníkom dopravený do banskobystrickej nemocnice a tamojší lekári mu pri päťhodinovej operácii zachránili život. Fica po dvoch týždňoch prepravili vrtuľníkom z Banskej Bystrice do Bratislavy, kde sa zotavuje v domácej starostlivosti.

Vicepremiér a minister obrany Robert Kaliňák (Smer) pripustil, že Fico bude mať po atentáte trvalé následky v činnosti pohybového aparátu. Premiér má tiež bližšie nešpecifikované problémy s brušnou dutinou.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie