fbpx

FOTOGALÉRIA: Fico prišiel prvýkrát od atentátu na rokovanie vlády. Otázkam novinárov sa vyhol

Reklama
Na snímke predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) prichádza na 42. rokovanie vlády SR 9. júla 2024 v Bratislave. Zdroj: FOTO TASR/Pavel Neubauer

Premiér Robert Fico (Smer-SD) prišiel v utorok na rokovanie vlády. Ide o jeho prvé rokovanie po atentáte. Vláda sa v utorok zaoberala plnením úloh plánu obnovy aj eurofondami.

Premiéra postrelili po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej 15. mája. Streľbou zblízka mu páchateľ činu spôsobil viaceré vážne zranenia. Fico sa v uplynulých dňoch zúčastnil aj na cyrolo-metodských oslavách aj žatve.

Premiér Robert Fico sa pri príchode do parlamentu vyhol novinárom a šiel tunelom, nie hlavným vchodom a po schodisku ako je to bežné. Ako píše denníkn.sk, Fico sa už nepodopiera francúzskou barlou ako tomu bolo na cyrilo-metodských oslavách či v pondelok na žatve. Podopiera sa paličkou.

Plán obnovy

Rezorty splnili v rámci implementácie plánu obnovy 15 úloh zo 17, ktorých termín splnenia bol do 1. júla 2024. Jednu z nich nesplnilo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR a ďalšiu Ministerstvo vnútra (MV) SR. Vyplýva to z materiálu podpredsedu vlády pre plán obnovy Petra Kmeca (Hlas-SD), ktorý v utorok schválila vláda.

Jednou z úloh MH SR bolo vyhlásiť výzvu, ktorej účelom je zvýšenie energetickej efektívnosti verejných budov. Táto úloha je súčasťou siedmej žiadosti o platbu.

„V súvislosti s rizikom nesplnenia stanoveného cieľa plánu obnovy si dovoľujeme upozorniť, že výška sankcie z nesplnenie tohto cieľa podľa metodiky Európskej komisie (EK) prevyšuje samotnú alokáciu na dané opatrenie,“ uviedla Národná implementačná a koordinačná autorita (NIKA) s tým, že výzvu je potrebné vyhlásiť najneskôr do 15. júla tohto roka.

Rezort vnútra nesplnil úlohu vypracovať návrh výzvy na zriadenie centier zdieľaných služieb, ktorý mal byť hotový do 28. júna tohto roka. „Pôvodný termín MV SR nedokázalo splniť, nakoľko realizačná zmluva s audítorskou spoločnosťou Stengl, ktorá má pre MV SR vykonať audit obcí a vypracovať návrh výzvy, bola zverejnená v Centrálnom registri zmlúv dňa 18. júna,“ vysvetlilo MV SR.

Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR splnilo tri úlohy, pričom jednou z nich bolo preložiť NIKA implementačný plán reformy krajinného plánovania.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3 4 5 6
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie