fbpx

V pohraničnej Belgorodskej oblasti v noci útočili drony

Reklama
WA 4 archív Kyjev - Na archívnej snímke príslušníci ukrajinskej jednotky protivzdušnej obrany poèas bojov proti ruskej armáde neïaleko Kyjeva. Silné explózie rakiet protivzdušnej obrany otriasli v noci na utorok ukrajinskou metropolou Kyjev, informuje TASR na základe správy agentúry DPA. Trosky rakiet dopadli na pozemok kyjevskej zoologickej záhrady, uviedol v utorok starosta ukrajinského hlavného mesta Vitalij Klièko. FOTO TASR/AP Members of a Ukrainian air-defense unit demonstrate their work near Kyiv on Monday, May 8, 2023. From camouflaged positions, the units dart out by truck into the farm fields around the capital, ready to take down enemy drones or missiles. Since Russia resumed regular air attacks on April 28, the units have a perfect score, intercepting every drone and missile shot at the capital. (AP Photo/Andrew Kravchenko)
Zdroj foto: TASR

Ruská Belgorodská oblasť hraničiaca s Ukrajinou sa v noci na stredu stala terčom početných útokov dronmi, uviedol v stredu jej gubernátor Viačeslav Gladkov.

„Noc nebola úplne pokojná. Došlo k veľkému počtu útokov dronmi. Väčšinu z nich eliminoval systém protivzdušnej obrany,“ uviedol Gladkov v príspevku na sociálnych sieťach s tým, že počas útokov nedošlo k civilným obetiam. V Belgorodskej oblasti od pondelka prebiehali boje po tom, čo tam z územia Ukrajiny prenikli ozbrojenci.

Britská vojenská rozviedka vo svojej zvodke z utorka píše, že zatiaľ nie je možné presne určiť, aké diverzné skupiny prenikli z Ukrajiny na ruské územie.

Infiltráciu svojich ozbrojencov na ruské územie predtým ohlásila tzv. Légia Sloboda Ruska – dobrovoľnícka jednotka údajne bojujúca na strane Ukrajiny. Podľa bojovníkov légie tento výpad na ruské územie uskutočnili spolu s tzv. Ruským dobrovoľníckym zborom. Moskva pripisuje vinu za útok Kyjevu, ktorý však akúkoľvek zodpovednosť odmietol.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie