fbpx

V Prievidzi úradujú zlodeji. Chceli nabiť auto, aby ho mohli ukradnúť z garáže

Reklama
V Prievidzi sa rozmohlo vyčíňanie zlodejov. Na garážach vylámali zámky a ukradli všetko, čo mali na očiach. Dokonca chceli vziať auto, ktoré však malo vybitú batériu. Ani tento fakt ich neodradil, aby sa pokúsili o lup. Foto: Reprofoto/noviny.sk

V Prievidzi sa rozmohlo vyčíňanie zlodejov. Na garážach vylámali zámky a ukradli všetko, čo mali na očiach. Dokonca chceli vziať auto, ktoré však malo vybitú batériu. Ani tento fakt ich neodradil, aby sa pokúsili o lup.

Zlodeji vyčíňali na okraji Prievidze. Ich cieľom boli garáže. „Do garáže chodievame pravidelne, tá vedľa bola vylomená, potom sme zistili, že aj druhá je otvorená. Tak sme volali mestskú políciu,“ povedal majiteľ garáže Štefan pre Televíziu Joj. Mestskí policajti následne začali s kontaktovaním majiteľov garáži. Vedeli, že ide o trestný čin, a preto zavolali kolegov z obvodného oddelenia.

„Poverený príslušník začal trestné stíhanie pre zločin krádež,“ uviedla vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne Ingrid Krajčíková.

Majiteľ garáže tvrdí, že zlodeji „odcvakli zámky, na zemi sú aj šróbováky.“ Krajčíková dodáva, že „z uvedených garáží následne odcudzil rôzne náradie. Majiteľom obidvoch garáží vznikla doposiaľ nezistená škoda.“

Z jednej z garáží zlodeji majiteľovi ukradli zimné pneumatiky. Pokúsili sa ukradnúť aj motorové vozidlo. „Ten majiteľ hovoril, že chceli mu naštartovať auto, mal ho zakryté. Odokryli ho a snažili sa ho naštartovať. Aj káble na baterku pripojili,“ uviedol Štefan.

Zlodeji však nepochodili s úspechom, pretože autobatériu sa im nabiť nepodarilo a auto nenaštartovali. Policajti našli v okolí garáží porozhadzovaných viacero vecí pochádzajúcich z krádeže.

Zaistili množstvo stôp a teraz prezerajú kamerové záznamy, či na nich neuvidia páchateľov. Majitelia garáží v meste sú po incidente v strehu. Nateraz nie je vylúčené, že zlodeji sa vrátia a pokúsia vykradnúť ďalšie garáže.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie